В УКУ відсвяткували день філософсько-богословського факультету

1

Вже традиційно наприкінці травня в УКУ відсвяткували День філософсько-богословського факультету з нагоди празника святого Івана Богослова. За словами ректора о. Богдана Праха, святкуючи день філософсько-богословського факультету, ми говоримо про день цілого університету, тому що в кожній програмі має бути це найголовніше- фундаментальні знання про наші християнські цінності, це богословське ядро.

Осердям свята, яке відзначили 22 травня, стала Божественна Літургія у каплиці св. Івана Богослова ФБФ, яку очолив ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко.

Під час урочистої частини студентів та викладачів привітали ректор УКУ о. Богдан Прах, декан гуманітарного факультету Андрій Ясіновський та заступник декана з міжнародних зв’язків філософсько-богословського факультету о. Олег Кіндій.2

“Хочу нагадати,  – звернувся до студентів декан гуманітарного факультету Андрій Ясіновський, – щоб ви памятали, що ви є носіями традиції, які Саме тут зародилися найкращі традиції УКу, які ми зберігаємо і плекаємо разом. І тому я щиро вас вітаю. Бажаю , щоб наша співпраця академічна і наукова, яка вже дала багато рясних плодів, надалі тільки розвивалася і процвітала.”

О. Олег Кіндій  про розповів про міжнародні зв’язки , які завжди є пріоритетним виміром розвитку Українського Католицького Університету, через який ми відкриваємо світ для себе і себе для світу.

А після цього відбулася презентація другого фільму від студентського проекту «Щось більше», який назвали «Богослов’я. Поза рамками», а також традиційний концерт-конкурс «Хуторівка має талант».18671125_1270428239741712_6907397820942934333_n

Особливим подарунком стало слово до студентів о. Ростислава Пендюка, голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, який поділився декількома, дуже важливими в сучасному світі думками. Він виділив три виклики, з якими нині стикаються молоді люди.

«Перший виклик, на який я хотів побіжно звернути увагу, – розпочав о. Ростислав,- це те, що часто молоді люди захоплюються процесами. Стає модною якась галузь, люди поринають туди, не задумуючись, а навіщо це потрібно їм особисто, що це дає. Важливо ставити собі запитання «Чому?»/ Не обов’язково навіть відразу знайти відповідь. Адже часто ми хочемо організувати якісь табори, фестивалі, конференції, акції. Але варто питати – для чого це? Ми як богослови, як філософи намагаємося глибше осягнути суть речей. Ми можемо бути тими, хто допоможе принаймні поставити це запитання.»

Говорячи про другий виклик, о. Ростислав згадав слова патріарха Йосифа, який закликав бути собою. «Сьогодні в людей є внутрішня криза ідентичності., – наголосив промовець,- Українці соромляться того, що вони українці, наприклад, виїжджаючи закордон і намагаються якнайшвидше асимілюватися. На жаль, цей процес існує. Також існує криза християнської ідентичності. Молоді люди починають соромитися того, що вони є християнами. Тому одне з великих наших завдань – цей богословський зміст подавати в новій, більш доступній і зрозумілій для молодих людей формі. Сьогодні треба бачити нові можливості. І тут, як на мене, є страх, який богословам варто подолати  – співдіяти з людьми, які займаються чимось іншим Не бійтеся творення перетинів, співпраці. Наприклад, між богословами й фахівцями IT. Може вийти щось дуже цікаве й несподіване. І саме УКУ дає таку унікальну можливість.18620011_1270425326408670_7312586381953456445_n

І третій виклик, на який звернув увагу о. Ростислав Пендюк, в контексті відомого заклику патріарха Йосифа: «Великого бажайте». О. Ростислав згадав торішню зустріч молоді в Кракові, коли Папа Франциск дуже часто і наполегливо наголошував, що треба «встати з дивану». Він дослівно сказав до молоді всього світу, не лише української: «Встаньте з дивану». «Так виглядає, що це важливий виклик сьогодення, – сказав голова Патріаршої комісії у справах молоді, – що багато молоді опинилося у зоні комфорту, і їм не хочеться подивитися на перспективу, зробити певне зусилля. Мені здається, що папа недаремно говорив про це.
Ваше навчання як для Церкви так і для світу є дуже важливим, – звернувся о. Ростислав, підсумовуючи, – Ви, знаходячись в УКУ маєте неймовірні можливості, яких попередні покоління не мали – вчитися, розвиватися, працювати над собою. Тому користуйтеся ними, ростіть, дійте!”