В УКУ відбувся міждисциплінарний науковий семінар «Київська традиція та християнський універсум»

В УКУ відбулося восьме засідання міждисциплінарного семінару «Київська традиція та християнський універсум» на тему «Повчання у гомілетичній традиції Київської митрополії: візантійська спадщина, східнословʼянська практика і західні латинські впливи». Захід відбувся за участі філософсько-богословського та гуманітарного факультетів. 
1-DSC_7467
Отець-ректор Богдан Прах привітав учасників семінару та гостей словами: “Такі зустрічі поглиблюють те, на чому побудована ціла перспектива нашого університету. Шукаємо відповіді на багато запитань. І на тій основі ми проектуємо, як далі будувати не тільки навчальний процес в Університеті, але нашу спільноту. А також визначати перспективу наукових досліджень.”
Співорганізаторами заходу є три історичні кафедри та кафедра філології Гуманітарного факультету, кафедри богослов’я і пасторального богослов’я Філософсько-богословського факультету. “Цей семінар є міждисциплінарним і ця зустріч між викладачами двох факультетів дійсно створюють свою “додану вартість”., – сказав у вітальному слові декан Гуманітарного факультету УКУ Андрій Ясіновський.
1-DSC_7484
“Крім того, ми як Католицький університет відповідаємо на виклики церкви, а аспект проповідництва є дуже важливим в нашому церковному житті. Адже не завжди можна почути блискучу проповідь у церкві, і щоби ситуація змінилася на краще потрібно досліджувати традицію і шукати в них золоте зерно.”, – додав він.
Серед гостей – доктор Єлєна Бєлякова з Інституту російської історії Російської академії наук та професор доктор габілітований Мажанна Кучинська з Університету Адама Міцкевича у Польщі.
Прикметно, що семінар проводився в день пам’яті святого Івана Золотоустого. З цього приводу отець-декан філософсько-богословського факультету Роман Завійський сказав:
“Йоан Золотустий не тільки зумів поєднати здобутки мистецтва риторики греко-римського світу, але зумів поставити на службу християнству. І це приблизно те, що ми хочемо і намагаємося робити у сьогоденні на богословському факультеті. Лихоліття 20 століття, яке змусило українське богослов’я замовкнути, ми тепер збираємо по шматочках. Сподіваємося, що цей університет стане флагманом у відродженні Київської традиції.”
семінар 9.02