«Поєднати всіх в Отці»: відбувся науковий семінар про Андрея Шептицького

14 листопада 2017 року відбувся науковий семінар кафедри пасторального богослов’я «Актуальні аспекти пасторального вчення Андрея Шептицького». Доктор пасторального богослов’я Роман Мирош представив наукове осмислення пасторального вчення Андрея Шептицького.

Роман Мирош наголосив, що як і в часи Шептицького, так і в наш час пасторальне богослов’я покликано шукати відповіді на питання «Що Церква може робити ”тут і тепер”?». Інструментом для такого пошуку для Андрея Шептицького є «глибока духовність» усього Божого люду від клиру до мирян, яка допоможе шукати «як робити» і «що робити».

Завданням пасторальної діяльності за Андреєм Шептицьким є «знайти людину і навернути її до Бога», наголошує Роман Мирош. Зокрема, дослідник звертає увагу на послання «До моїх любих гуцулів», де Андрей Шептицький говорить: «Найперше шукаю грішників аби їх навернути до Бога».


Роман Мирош виділив такі аспекти практичного спрямування Церкви за Андреєм Шептицьким: місійність кожного у Церкві, увага до культури та меценатства, особливий зв’язок Церкви та інтелігенції. Дослідник пасторальної спадщини Шептицького зауважив, що Митрополит у своєму баченні мирян як носіїв «Царського
священства» значно випереджав міркування ІІ Ватиканського Собору. Роман Мирош особливу увагу звернув, що для Шептицького Церква повинна бути спрямована не на себе, а на людей. Знову ж як передвісник екуменізму Шептицький наголошував, що завдання Церкви і пастиря «поєднати всіх в Отці».

На завершення, дослідник виділив метод пасторальної діяльності за Шептицьким, яким є час, «щоб в спокої, молитві та із критичним мисленням розпізнати волю Божу».

Вдячні учасникам семінару за активну дискусію.