Український Католицький Університет часто проводить різні заходи, зокрема дні відкритих дверей, де майбутнім вступникам допомагають визначитися зі своїм вибором. Однак школярі маленьких містечок і сіл не часто мають можливість довідатися про палітру пропозицій, яку пропонує сучасне освітнє середовище.
Тому студенти та працівники деканату філософсько-богословського факультету організували зустрічі зі старшокласниками у районах Львівської області, щоб розповісти про бакалаврську програму з богослов’я старшокласникам. Впродовж весняного та на початку осіннього семестрів 2017 н. р. вже відбулися поїздки до шести шкіл м. Яворова та м. Нового Роздолу.
Представники факультету розповіли про пропозиції навчання на філософсько-богословському фаультеті УКУ, зокрема про спеціальність богослов’я. Богослов’я не є такою широковідомою спеціальністю, в порівнянні з іншими. Досі побутує стереотип, що на богослов’ї вчаться лише майбутні священики або ж монахині. Та насправді поряд зі семінаристами на факультеті навчаються також миряни, звичайні хлопці й дівчата.
До слова, лише 2015 року “Богослов’я” виокремили, як окрему галузь знань в українському освітньому просторі, а не лише як частину філософії, що було до цього.
Під час зустрічей старшокласники дізналися про умови і особливості навчання, майбутні перспективи працевлашування або продовження навчання, про участь у міжнародних стажуваннях, про середовище та можливості, які надає УКУ.Ця інформація була корисна та цікава для школярів.
Однак головна роль під час презентації належала студентам філософсько-богословського факультету: Андрієві Синишину, Тетяні Чуль, Уляні Кахнич, Іванові Прунаку, Дмитрові Кушніру, Олександрі Батицькій та Світлані Деяк.
Андрій Синишин, студент 2 курсу ФБФ, ділиться враженнями від поїздки: “У світі блукає приказка: “Так пояснював, що аж сам зрозумів”. Це про мене. Бо коли вступав на філософсько-богословський факультет УКУ, то сам не до кінця розумів, що робитиму з тією освітою. Проте, готуючись до презентації,відкрив для себе великий спектр можливостей. Тому вважаю, що поговірка є правдивою.
Також пані Зеня Кушпета, яка є для мене авторитетом, неодноразово любила казати: “Я більше отримую, ніж віддаю”. Це працює! Коли ми приїжджаємо у школу, та бачимо дітей (а ми теж недавно такими були), які зацікавлено слухають про студентське життя в УКУ, це приносить радість і розуміння: я навчаюся у закладі мрії. А як ще дехто чує, що вивчаємо філософію і богослов’я, то стаємо героями-сподвижниками.”
Тетяна Чуль, студентка 3-го курсу, як підсумок після зустрічей зі школярами, розповіла: “Дивлячись на учнів 10 та 11 класів, я згадувала, що декілька років тому перед мною також стояв вибір освіти та вищого навчального закладу, – каже Таня, – В цей момент я зрозуміла, що, можливо, моя розповідь надасть комусь впевненості щодо обраної спеціальності чи допоможе зробити остаточний вибір.”
Варто сказати, що в планах факультету – продовжити подібні зустрічі в майбутньому.