Кафедра богослов’я запрошує 15 березня на відкритий науковий семінар “«Східний поворот» як mysterium fascinans митрополита Андрея Шептицького: від історичних досліджень до порівняльної антропології духовності”. Доповідач: о. Олег Гірник – ліценціат з релігійних наук, старший викладач кафедри богослов’я УКУ.

Дата: 15 березня. Початок о 16:00. Місце проведення: семінарська кімната (101) Філософсько-богословського факультету (Хуторівка, 35а).

Попри кількість досліджень, започаткований митрополитом Андреєм Шептицьким «східний поворот», або духовний рух в напрямку модернізації Греко-Католицької Церкви в масштабах візантійської традиції, не втрачає свого актуального значення, виносячи на порядок денний нові питання.
Як нам слід розуміти «східний поворот» митрополита Андрея в рамках українського геополітичного та культурно-історичного контексту?
Дослідники презентують митрополита як філантропа, щедрого мецената української науки і культури, здібного «бізнесмена в мітрі». Але чому досі залишається поза увагою його духовний профіль?
Які нові аспекти розкриває порівняльна антропологія духовності в контексті досліджень спадщини праведного Андрея?