Міждисциплінарний науковий семінар-презентацію «Парадокси довколаберестейської полеміки: Петро Скарга – Мелетій Смотрицький – Касіян Сакович»

Інститут історії Церкви та програма «Київське християнство» запрошують на міждисциплінарний науковий семінар-презентацію «Парадокси довколаберестейської полеміки: Петро Скарга – Мелетій Смотрицький – Касіян Сакович». Владика Ігор Ісіченко поділиться своїми спостереженнями над химерним перебігом міжконфесійної полеміки межі Ренесансу й Бароко, коли польський єзуїт Петро Скарга стимулює духовну віднову Київської митрополії, провідний апологет православ’я Мелетій Смотрицький перетворюється на палкого прихильника унії, а ректор Київської братської школи Касіян Сакович – на саркастичного критика візантійщини.
Захід відбудеться наживо 2 лютого 2022 року о 15:00 год. в Парковій авдиторії (127) Центру ім. Митрополита Андрея Шептицького УКУ (вул. Стрийська 29а). Трансляцію можна буде дивитися та надсилати запитання й коментарі на Ютуб-каналі УКУ за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=BqnSnROjglU
Учасники семінару матимуть нагоду ознайомитися з представленими в доповіді виданнями Мелетія Смотрицького «Апологія паломництва до східних країв», Петра Скарги «Про єдність Божої Церкви. Полемічні твори», а також монографією доповідача «Війна барокових метафор. “Камінь” Петра Могили проти “підзорної труби” Касіяна Саковича» і придбати їх (Видавництво «Акта», 0677081560, [email protected]