«Ми повинні відкриватися на глобальний контекст і усвідомлювати потреби наших вірних поза Україною», – диякон Роман Завійський

10 лютого відбувся круглий стіл «Місія Церкви в сьогоденні: контекст і відповіді на виклики часу», зорганізований кафедрою пасторального богослов’я філософсько-богословського факультету УКУ.

Участь у заході взяли місіонери-практики та провідні експерти в галузі місіології. Серед них – владика Йосиф (Мілян), голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, о.д-р Ришард Гайдук, професор Вармінсько-Мазурського університету, що в м. Ольштин (Польща), о. Василь Говера, делегат Конгрегації Східних Церков для греко-католиків в Казахстані та Середній Азії, о. Андрій Олійник, завідувач Кафедри пасторального богослов’я ФБФ.

IMG_0626У вітальному слові ректор УКУ о. Богдан Прах зазначив, що тема обговорення є вкрай важливою: «Ми, священики та семінаристи, повинні на молитві прозрівати і розуміти, які наміри Бог має щодо своєї Церкви. Часто ми щось плануємо, та, однак, це не часто погоджується з тим, що очікують від нас люди, Церква і світ. Вітаю тих, хто прагне призадуматися над тим, що Бог хоче сьогодні нам сказати в нашому служінні».

За словами декана філософсько-богословського факультету отця-диякона Романа Завійського, ми звикли до галицького церковного середовища. Проте УГКЦ, крім всеукраїнського виміру, носить й глобальний характер. Греко-католицькі громади існують навіть там, де ще немає церковних структур нашої Церкви. «Тож це ставить багато викликів перед нами. Ми повинні відкриватися на глобальний контекст і усвідомлювати потреби наших вірних поза Україною», – закликав він духовенство та семінаристів. На його переконання, такий захід – спроба пошуку відповідей на питання глобального характеру і місії Церкви в сьогоденні. «Ми шукаємо способів, як доповнювати наші навчальні програми, щоби семінаристи мали інструментарій для священичого служіння поза межами України», – додав диякон Роман Завійський.

«Христова Церква розглядає міграцію, як шанс для поодинокої людини зустріти іншу і збагатитися її досвідом, шанс для спільноти поділитися власним досвідом, шанс для поодинокого етносу зрости, шанс для світу не зупинитися. Сама природа Церкви є місійною, бо Христос своїм послідовникам наказував «йти і навчати всі народи». А це означало вийти за межі своєї землі», – пояснив владика Йосиф Мілян.

Владики Синоду єпископів УГКЦ у 2010 році засвідчили, що міграція – поштовх до діалогу, який створює можливість зустріти в особі ближнього самого Ісуса Христа.

«В особі емігранта приходить багатство його мови та народної традиції, інший спосіб бачення світу, а це перевіряє нас на людяність. В цьому криється суть філософії міграційної політики Церкви, яка відрізняється від політики держави, яка згадує про мігранта тоді, коли він приносить політичну чи економічну користь», – Владика Йосиф.