Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук)

Український католицький університет – це не тільки кузня кадрів, яких потребує Церква й українське суспільство, але й мозковий науковий центр, у якому будуть збиратися найкращі сили, які в нас є у всьому світі. Я був свідком народження цього Університету, стояв біля витоків УКУ як його викладач, декан філософсько-богословського факультету. І сьогодні приїжджаю до своїх колег вже як глава УГКЦ. Тут я відчуваю себе, як вдома. Це таїнство народження нового інтелектуального центру є чимось цікавим та глибоким, і сьогодні я бачу, як Університет росте і розвивається.

Я не уявляю УГКЦ без УКУ. І це дуже добре, що сьогодні в українському суспільстві цей Університет є дуже потужним моральним авторитетом. Він є певною альтернативою до радянських освітніх стереотипів. Думаю, що Український католицький університет має також велике значення і для закордонного українства, оскільки, зможе направду послужити всій нашій Церкві для того, щоби вона могла зберегти власну ідентичність.