Колегіум ім. Патріарха Йосифа Сліпого

Колегіум – не просто гуртожиток – тут будується спільнота

Український Католицький Університет будує сучасне університетське містечко, яке стане центром гуманітарних і соціальних досліджень.

У 2001 році під будівництво нового університетського містечка Українського Католицького Університету папа Іван Павло ІІ освятив земельну ділянку. Ця ділянка знаходиться в «зеленій зоні», поблизу Стрийського парку – одного з найбільших парків Львова та історичного центру міста.

Вже у 2012 році УКУ надав можливість кільком сотням студентів поселитися в новому гуртожитку, збудованому за найвищими світовими стандартами.

Колегіум – це перша споруда університетського містечка Українського католицького університету. Також, тут уже функціонує багатофункційний академічний будинок, будується університетська Церква, а згодом і пасторальний центр, бібліотека та інформаційний центр.

Колегіум — місце, в якому твориться спільнота Університету. Тут живуть, навчаються і працюють понад 200 студентів, посеред яких мешкають викладачі-куратори, сестри-редимптористки, особи з особливими потребами та гостьові професори, які приїжджають викладати в Університеті.

«Метою спільного проживання в Колегіумі є не лише забезпечення студента житлом. Це передовсім нагода спільно проживати в колі друзів, викладачів, кураторів, сестер-монахинь, осіб з особливими потребами та гостей університету з метою творити колегіальну культуру та спільноту, яка покликана до свідчення, спілкування та служінняв сучасному світі.»

Структура

В УКУ ми прагнемо творити атмосферу, в якій людина почуватиметься добре, де утверджуватиметься та огранюватиметься її ідентичність, розкриватимуться та розвиватимуться її таланти. Тому архітектура містечка – це також той простір, у якому ми прагнутимемо візуалізувати і втілити згадані опорні стовпи нашого Університету – свідчення, служіння та спілкування.

Будуючи Колегіум, адміністрація Університету відійшла від «гуртожитських» підходів будівництва житла для студентів і на зразок європейських та американських коледжів із колегіальною культурою та атмосферо, творила середовище, де пануватиме дух спільноти.

На першому поверсі розташовані кабінети адміністрації Колегіуму: секретаріат та кабінет керівника Колегіуму, якого іменується Магістром. Поруч розміщується обитель сестер-редемптористок та квартира спільноти «Емаус», де мешкають особи з особливими потребами.

Також, на першому поверсі функціонує Центр розвитку особистості, де мешкають гості, запрошенні Університетом: професори відомих вузів світу, художники, письменники, які можуть поділитись зі студентами власним життєвим досвідом та стати «живим» прикладом.

На другому поверсі розташована каплиця, яка цілодобово відчинена.

На кожному поверсі в колегіумі є по два крила, в кожному з них — 15 кімнат. Кожну групу із 25-30 студентів супроводжує куратор, який мешкає на тому ж крилі.

Кожне крило має свого покровителя — блаженного мученика греко-католицької церкви.

В Колегіуі діє тренажерний зал за символічну плату (близько 20 грн.в місяць), пральня, кінозал, медпункт.

Кімнати

Кімнати в Колегіумі є дво- та трьо-місні. В кожній з них є окремий санвузол та малий холодильник. Для кожного мешканця кімнати є власна книжкова шафа, шафа для одягу та багато шухляд.

Світлиці

У кожному крилі є окрема кухня, яку тут називають Світлицею. Тут немає плити, але можна скористатися холодильником, електрочайником, мікрохвильовою піччю та умивальником, тому «світлиця» виконує функцію радше місця комунікації, спілкування — тут є столи та крісла, великі вікна, а сама зона — простора та затишна.

Студенторіум

Окрім світлиці, в Колегіумі розміщено різні зони для перебування чи комунікації. Це наприклад, студенторіум — кімната, облаштована для навчання та зборів. Тут м’які крісла та дивани, полиці для книг та торшери, а вікна виходять на Стрийський парк. Поверхом нижче розташована аналогічна кімната, але для зібрань та спілкування кураторів.

Пропускна система

У колегіумі діє електронна пропускна система та особливий режим пропуску по індивідуальних магнітних картках. Вхід до колегіуму у будні відкритий до 23:00, на вихідних — до 24:00.

На першому поверсі розташована кімната охорони Колегіуму.

Детальніше тут.
колегіум