Міжнародний досвід

Міжнародна співпраця як пріоритет

Філософсько-богословський факультет є членом або активно співпрацює з низкою престижних міжнародних освітніх фундацій, з багатьма українськими та закордонними університетами, богословськими товариствами. Вагомим результатом активної міжнародної академічної діяльності є участь у короткотермінових школах, програмах обміну, а також продовження навчання на магістерських та докторських програмах багатьох випускників факультету закордоном.

Щороку студенти нашого факультету діляться своїми позитивними відгуками від участі у короткотермінових літніх школах в Гарвардському Університеті (Harvard Summer School HURI), Університеті Св. Павла в Оттаві (Канада), Університету Відня (Австрія), Інституті Третього тисячоліття в Кракові (Польща), Католицькому університеті м. Айхштет (Німеччина), італомовній школі м. Мантова, що в Італії та низці інших академічних та культурних середовищах.

Студенти факультету також є постійними учасниками щорічних престижних міжнародних програм обмінів і стажувань FUCE, Erasmus і (від 2015 року) Erasmus+.

Велика частина випускників факультету продовжують навчання на магістерських та докторських програмах провідних університетів світу, в більш як 16 країнах Європи, Північної Америки і Близького Сходу. Таке подальше навчання на постійній основі є дуже важливим для факультету, адже наші випускники – потенційні наукові кадри різних вузьких ділянок богослов’я та філософії, які по завершенні другого та третього циклу вищих студій, отримавши цивільні ступені магістра та доктора філософії, а також канонічні ступені ліценціата (STL) та доктора (STD), мають можливість реалізовувати свої здобуті знання і навики в університеті, з якого вийшли.

Декан факультету о. Роман Завійський наголошує: «Закордонне стажування допомагає молодій людині певний період часу провести за межами свого звичного середовища, побачити світ й власну державу з іншого кута зору, переосмислити деякі цінності. Цей досвід включає у себе не тільки навчання, відвідування лекцій, роботу над науковими дослідженнями, а й можливість особистісного зростання й внутрішнього становлення. Закордонне стажування – це нагода випробувати свої здібності, втілити на практиці різноманітні наукові ідеї». За його словами,  завдяки ініціативності, знанням, демократичній християнській ментальності, наші студенти завжди залишають хороше враження про себе й гідно представляють УКУ на міжнародному рівні.

Так, упродовж останніх академічних років студенти третіх та четвертих курсів мали змогу стажуватись в Тільбурзькому Університеті (Нідерланди), університеті м. Саламанка (Іспанія), Католицькому університеті м. Лювен (Бельгія).

Студенти про своє стажування закордоном:

foto-3.-e1422279025921
Оля Олішевська зі своїми новими друзями, які, як і вона, стажувалися в Голландії.

Ольга Олішевська (семестр навчалася в Тілбурзькому університеті) розповідає: «Моє навчання за кордоном – це надзвичайний досвід самостійного життя вдалині від батьківщини, а також знайомство із неймовірно ліберальним Королівством Нідерландів. Коли вперше зустріла своїх одногрупників, то зрозуміла, що навчальний семестр буде приголомшливим. У цьому університеті я побачила студентів не лише різного віку, із різних куточків світу, але й різної конфесійної та релігійної приналежності. У моїй групі навчалися представники Високої Англіканської Церкви, кальвініст, баптист, євангеліст, євреї, католики та буддистка».

 

 

Ірина Скулкіна в готичному дворику
Ірина Скулкіна в готичному дворику

Студентка Ірина Скулкіна так розповідає про богословський факультет Тілбурзького Університету: «Це чудове місце для вищих студій, мова йде не лише про величезну богословську бібліотеку та доступ до онлайн-ресурсів провідних богословських видавництв, але і про рівень самого академічного процесу».

645не
Андрій Третяк у старовинних стінах університету Саламанки

 

Андрій Третяк, який  чотири місяці навчався в іспанському університеті у місті Саламанці, говорить: «Я навчався в Католицькому університеті, офіційна історія якого починається з XIX століття. Було надзвичайно цікаво вивчати погляди на різні богословські проблеми саме із західної точки зору, – згадує Андрій.  – Ще одна надважлива річ – це досвід західної освіти. Важко звикнути до великої автономії, ти сам обираєш, що вчити, і сам відповідаєш за свій вибір, тому нехтування обов’язками – неприпустиме».

 

foto-41-1024x645
Володимир Пендзей,  Марічка Іванів,Соломія Бойко, Наталія Бедрій на навчанні в Лювені на ліценціатській програмі.  На фото –  акція на підтримку переслідуваних християн на Близькому Сході

 

Соломія Бойко та Надя Бедрій повернулися із закордонного стажування на факультеті богослов’я та релігійних студій у Лювенському католицькому університеті (Бельгія). Впродовж семестру дівчата прослухали декілька богословських курсів, відвідували уроки іноземної мови та брали активну участь у житті місцевої української парафії. «Досвід навчання у Лювені допоміг зрозуміти справжню цінність західного академічного богослов’я, переосмислити важливість та неповторність нашого східного містичного богослов’я, яке ми плекаємо в УКУ, і яке ми повинні берегти як нашу ідентичність», ділиться своїми думками Соломія Бойко.

Важливою подією є те, що Філософсько-богословський факультет УКУ та Інститут Ньюмана (Уппсала, Швеція) отримали трирічний грант від міжнародної програми “Erasmus+” на 2015-2017 рр. За словами декана диякона Романа Завійського: «Цей грант уможливлює три ділянки співпраці: обмін викладачами, обмін студентами на семестрові стажування, а також тренінги для адміністративного персоналу. Успіх цьогорічної аплікації увінчав уже давніші зв’язки між нашими інституціями». Відтак, з цього року для студентів та викладачів факультету з’явилась ще одна можливість набратись академічного та культурного досвіду за межами України.

У вересні 2015 року УКУ на рік приднався до  мережі інституцій Інституту міжнародної освіти (IIE, який адмініструє Фулбрайт та інші важливі програми, і який об’єднує понад 1300 навчальних закладів по всьому світу), що дає нам доступ до актуальної інформації, в тому числі щодо грантів і стипендій.

Детальніші огляди стажувань знайдете тут, а також тут.