Духовна культура і благодійність

Благодійна організація УКУ «Відлуння» існує з 1999 року завдяки доброчинній діяльності студентів, викладачів, працівників УКУ, а також матеріальній підтримці жертводавців. Така підтримка дала змогу вже протягом багатьох років БО «Відлуння» опікуватися дитячим будинком в с. Лаврів, спецшколою-інтернатом в с. Добромиль (обидва заклади знаходяться у Львівській області), дітьми з малозабезпечених сімей, та іншими людьми в потребі. Мета діяльності «Відлуння» полягає в тому, щоб підтримувати їх не лише фінансово, а  допомагати їм розвиватися духовно, культурно, соціально, дати їм можливість отримати увагу, яку вони так потребують, і відчути себе потрібними. Про нові проекти і напрямки діяльності організації читайте на їхньому сайті.

Кожного року на Різдво в УКУ відбувається особлива вечеря – «Вифлеємська гостина», що допомагає відчути дух свята самотнім та бідним людям. Студенти можуть дуже по-різному долучатися до цієї ініціативи: допомагати у пошуку коштів та доброчинців протягом року, працювати на кухні, пакувати подарунки, брати участь в організації вертепу, коляди та різдвяного богослужіння, які також є елементами програми «Вифлеємської гостини».

З 2001 року при Інституті родини та подружнього життя Українського Католицького Університету діє студентський рух «За Життя», членами якого є студенти Українського католицького університету, Львівської духовної семінарії Святого Духа та інших навчальних закладів Львова. Серед завдань руху є донесення до кожного правди про аборт, контрацепцію та їх наслідки; поширення правдивої інформації про людську статевість, суть справжньої подружньої любові, істинні стосунки між хлопцем та дівчиною до прийняття Тайни Подружжя, гідність людської особи, методи розпізнавання плідності, чудові факти нашого життя ще до народження. Для тих, кого цікавить можливість членства у Русі «За життя» – тут повніша інформація. Є також сторінка організації у Facebook .

При університеті існує Рух чистих сердець, або «Справжня любов чекає» – католицький молодіжний рух,  члени якого складають обітницю жити у чистоті, готуючись до розпізнання свого покликання в Церкві – до родинного життя, священства, монашества, місіонерського служіння тощо. Члени Руху чистих сердець живуть звичайним життям, свідчать про Бога власним прикладом, борються зі спокусами і шкідливими звичками, проводять разом час на зустрічах та реколекціях, де піднімають цікаві та «непрості» теми (поцілунки, любов, перше кохання, зустрічання, життя в подружжі тощо).

Крім того, багато студентів УКУ долучаються до різних акцій та благодійних аукціонів, пов’язаних зі святом Миколая Чудотворця, яке неодмінно має супроводжуватися творенням добрих справ. Одна із таких акцій –«Миколай про тебе не забуде». Наші студенти – також активні учасники ініціатив, які сприяють солідарності у суспільстві і зближенню між Сходом і Заходом. Тут можна згадати «Вертеп на Схід», «Різдво Разом», «Великдень Разом» тощо.

dsc_8095

Ще одна можливість долучитися до суспільно важливих ініціатив в непростій для України сучасній ситуації – через волонтерську діяльність, зокрема участь в акціях, які проводить Волонтерська сотня УКУ або які організовує керівництво факультету чи Духовно-пасторальний відділ УКУ.

Центр підтримки осіб з особливими потребами «Емаус», а також Дім «Емаус» в Колегіумі УКУ – це ті оазиси, де студенти УКУ мають нагоду зустріти людей з особливими потребами, послужити їм, чудово провести час і зав’язати міцну дружбу, а що найцінніше – самі навчитися них безпосередності, любові і вмінню радіти життю. Студенти-волонтери «Емаусу» запевняють, що, присвячуючи свій час людям з особливими потребами, вони отримують незрівнянно більше: дар любові цих чудових людей, мир душі і більшу віру в себе, а також – уміння жити без масок.