Згадка про першу літню біблійну школу в УКУ

20170724_210501«Діяння апостолів та Послання св.Павла: поширення Церкви в 1ст. та відповіді на тогочасні виклики як приклад для сучасних християн»  – під такою назвою відбулася перша Літня Біблійна школа УКУ в с.Стрілки Старосамбірського району Львівської області. Школу організувала кафедра Біблійних наук ФБФ з 23 по 30 липня 2017 року.

На школі були представники з Львівщини і Київщини. Розпочинався день з молитви Lectio Divina, а закінчувався зустріччю з цікавими людьми та сценками від дітей, під керівництвом монахинь Згромадження Воплоченого слова.

Лекції розпочав о. Петро Іськів, розповідаючи про книгу Діянь апостолів. Основною думкою доповідей були три теми: це місія церкви, Євхаристія та молитва. Продовжила навчання лектор п. Марія Хома про Послання до Солунян. Основними акцентами її лекцій були парусія, тобто друге пришестя Христа, воскресіння мертвих та духовна постава чувати.

У своїх лекціях з Послання до Галатів о. д-р Юрій Щурко особливу увагу звернув на постать апостола Павла. Цікаво, що Апостол Павло мав єврейське коріння, грецьке виховання та римське громадянство. А коли Ісус увійшов в життя апостола, він зрозумів, що Ісус живий, володар життя і смерті. Ще одна важлива річ, на якій наголосив о. Юрій – виконанням закону не можна спастися, а лише тільки через благодать Божу. Апостол Павло навчав, що існує один Бог в св. Трійці, один народ Божий і одне майбутнє – це воскресіння. В Посланні до Римлян лектор виділив доктринальну і практичну частину. Суть всього вчення полягає тому, що Ісус своєю жертвою зберіг Божий порядок, Божу праведність. «Світ створений Богом, сплюндрований гріхом, відкуплений Ісусом Христом» – наголосив о.Юрій.20170729_080411

З лекцій про Послання до Колосян і Ефесян можна було дізнатись про прославлення Воплочення, боротьбу з лжевченнями та кодекс домашньої етики, про об’єднання у Христі небесного і земного. Пані Іванна Мовчанюк представила Послання до Филип’ян. Основними темами цього листа були пізнання і наслідування Христа, єдність між братами, радісне свідчення. Насамкінець, о. д-р Юрій Щурко пояснив листи до Тимотея, Тита і Филимона. Провідною думкою цих листів була пересторога проти лжевчителів, практичне навчання, яким має бути єпископат, а також дорога життя в християнському вченні. Новаторською в той час була думка св. ап. Павла про звільнення від рабства раба Тимотеєвого Онисима так само, як звільнення Тимотея від рабства гріхів.

Підсумком щоденних лекцій і воркшопів стало розуміння, що Церква зароджується завдяки дії св. Духа. Потрібно чувати і молитися безперестанку, жити тверезо.

Спікерами на вечірніх зустрічах Літньої біблійної школи були відомий дисидент Мирослав Маринович, історик, професор Ярослав Грицак, ректор Василіянського інституту у Брюховичах о. Пантелеймон Трофімов, духівник УКУ о. Ігор Пецюх, декан факультету прикладних наук Ярослав Притула, завідувач кафедри медіакомунікацій Вікторія Романюк.20170730_120412

Мирослав Маринович згадав багато історій з свого табірного життя, зокрема про перемогу над люттю, що дає неймовірну свободу людині. Ярослав Грицак наголосив, що найкраща книга з історії  це та, яку можна прочитати в потязі зі Львова до Києва. Важливою було наголосити, що для того, щоб рости в новому, потрібно вийти за межі комфорту зі старим. Промова о. Пантелеймона Трофімова,  родом з Доненччини, виявилася особливо цікавою для аудиторії.

Отець Ігор Пецюх розповів про рух неокатехуменату, що полягає у молитві Божим словом і регулярних зустрічах спільноти. Ярослав Притула наочно продемонстрував математичну оптимальність віри в Бога. Пані Вікторія Романюк розповіла про рух stopfake.org. Це рух що відслідковує російську пропаганду щодо України і спростовує її.

20170730_124258

Завершувався насичений і цікавий день виступом дітей – простими сценками-притчами. Поки батьки вчились, діти з сестрами-монахинями бавились, співали і готували вечірній виступ.

Окремо потрібно сказати про смачну кухню і добру погоду. Свіже повітря, близькість гір додавали наснаги до пізнання Божого Слова. Біблію можна було читати над річкою.

Учасниця події Ольга Мацех-Григорчук із захопленням згадує Біблійну школу: “Дякую от. Юрію Щурку і всім організаторам та учасникам. Мені все не просто сподобалося, а дуже-дуже сподобалося. Я побувала, ніби у раю. Кожен день приносив нові враження, емоції, нове бачення і розуміння Бога у моєму житті. Це був найкращий час з усього періоду літа. На наступний рік , якщо на те Божа воля, обов’язково відвідаю таку Біблійну школу. Приємна, невимушена атмосфера, чудові умови проживання і харчування. Гарний краєвид з вікна, цікаві люди.”

Поміркований графік і цікаві зустрічі сприяли гарному духовному проведенню часу. На завершення всі отримали сертифікати про участь в Біблійній школі. Всі перебували в піднесеному настрої і прощаючись бажали один одному всього найкращого. До зустрічі наступного року!

20170730_122718