Викладачі УКУ прочитали курс лекцій з біоетики в Харкові

Викладачі кафедри богословя філософсько-богословського факультету УКУ Марія Ярема та с. Йосафата Дробик щойно повернулися з Харкова, де прочитали курс лекцій з біоетики  в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі.

Марія Ярема25-9 березня 2018 р. в відбувся оглядовий цикл лекцій з біоетики. Запит на цей предмет надійшов із середовища суспільно активної молоді, яка прагне знайти християнську відповідь на виклики постіндустіяльного суспільства. Архиєпископ УАПЦ Ігор (Ісіченко) і єпископ Василь (Тучапець) звернулися до ректорату Українського Католицького Університету з проханням направити до Харкова компетентних викладачів. Організацію занять узяла на себе Колеґія Патріярха Мстислава; монастир св. Івана Павла ІІ сестер Згромадження св. Йосифа Обручника заопікувався побутом лекторів.

Заняття проводили доктори морального богослов’я Марія Ярема і сестра Йосафата Дробик зі Згромадження Сестер Милосердя св. Вінкентія – викладачі кафедри богослов’я Українського Католицького Університету.

Було прочитано лекції про історію біоетики, статус людського ембріона і проблематику аборту та євгеніки,  основи статевої і подружньої етики, ідеологію ґендеру, пренатальну діягностику і сурогатне материнство, штучні репродуктивні технології.

WP_20180309_16_44_37_Pro

Лекції викликали значне зацікавлення у харків’ян. Дискусії викликали питання сучасного розуміння гендеру,  проблеми евгеніки та сучасних технологій. Найдисциплінованіші слухачі, які відвідали всі 10 занять, одержали посвідчення про прослуханий курс.

Цикл лекцій з біоетики став черговим етапом у розвитку науково-педагогічного співробітництва між харківською Колеґією Патріярха Мстислава і Українським Католицьким Університетом.