Викладачі УКУ повернулися з Литви, де викладали в міжнародному університеті

З 28 березня по 2 квітня троє викладачів УКУ викладали за програмою Erasmus+ в міжнародному університеті м. Клайпеда (Литва). Це надзвичайно важливо з огляду на те, що УКУ не лише приймає гостьових викладачів та переймає закордонний досвід, а в нас самих є чим поділитися і чому навчити інших.

Міжнародний університет LCC – це гуманітарний освітній заклад, що отримав визнання як в Литві, так і за кордоном. Заснований в 1991 році спільними зусиллями литовського, канадського й американського фондів, серед місцевих вищих навчальних установ LCC виділяється орієнтованим на майбутнє підходом до освіти, пропонуючи найкращі зразки американської бізнес-освіти.

За американською моделлю навчання – Liberal arts college – в LCC навчається близько 400 студентів. При цьому, університет не прагне бути дуже великим за розмірами, але прагне рости в плані якості освіти. Їх основна «родзинка» – те, що в цьому закладі можна отримати добру MBA–кваліфікацію магістра бізнес-управління. Тому сюди приїжджають навчатися з Казахстану, Білорусі, Росії. Близько половини студентів – це самі литовці, які зацікавлені отримати освіту на високому рівні англійською мовою.

Цікаво, що в LCC вчиться багато студентів з України. Колись було до 50-ти, тепер залишилося близько 25. Одна з причин – навчання досить дороге, як на українські мірки, хоча якісне.

До речі, УКУ має план співпраці з LCC на три роки, і наші студенти також мають можливість їхати по обміну до Клайпеди. Саме зараз там перебуває на семестровій програмі одна з наших студенток, а восени поїде ще один студент. Навзаєм у в травні, їхні студенти приїдуть сюди по спеціальній програмі, перебирати досвід, як Церква відповідає на виклики сучасності, а також взяти участь у соціальних заходах, наприклад, наші гості з Литви планують відвідати «Оселю», «Лярш» тощо.DSC_6901 (1)

У теперішній програмі обміну викладачів взяли участь диякон Роман Завійський, декан Філософсько-богословського факультету УКУ, о. д-р Олег Кіндій, заступник декана з міжнародних зв’язків ФБФ УКУ, та викладачка англійської мови, перекладач Тетяна Мисюга.
Д-н Роман Завійський читав у Клайпеді курс «Вибрані питання з сучасного богослов’я».
Курс англійської для журналістів та лекції на бакалаврській програмі з англійської літератури викладала в міжнародному університеті Тетяна Мисюга.
о. Олег Кіндій мав в університеті LCC лекції з моральної філософії, які стосувалися екології, питань війни та миру та ін. Крім того відбулася окрема лекція, присвячена проблемам сучасної місіології та тому, як Церква розвивається в пострадянському контексті.

В п’ятницю 1 квітня о. д-р Олег Кіндій, заступник декана з міжнародних зв’язків ФБФ УКУ прочитав гостьову доповідь перед аудиторією більш, ніж сто осіб. В лекції йшлося про роль Церкви в зціленні та примиренні, про Майдан і російсько-українську гібридну війну, а також миротворчу роль Церкви у цьому контексті.

LCC – це приватний навчальний заклад, що будується на євангельських цінностях. І хоча більшість академічної спільноти – це протестанти, університет залишається відкритим до інших конфесій, тут навчаються студенти різних віросповідань, які походять з різних середовищ.DSC_6712

Тому відкрита лекція викликала серед слухачів певний резонанс. Також о. Олег  Кіндій розповідав про діалог між церквами, які називаються традиційними, і протестантськими церквами в Україні в режимі питання-відповіді.

Українські викладачі, перебуваючи на програмі обміну, зауважили багато позитивних моментів Зокрема – активну співпрацю між студентами й викладачами, і, що дуже важливо, студентів навчають критично мислити і будувати відкритий діалог.