Викладачі УКУ обговорили питання Віри і Розуму на конференції у Харкові

9 листопада 2017 р., в День української писемності та мови, Колеґія Патріярха Мстислава (Харків) і Український Католицький Університет (Львів) провели в Харкові філософсько-богословську конференцію «Віра і розум: Зустріч на порозі постсекулярного суспільства».

Її відкрили ректор Колеґії Патріярха Мстислава архиєпископ Ігор Ісіченко (УАПЦ) та екзарх Харківський Василь Тучапець (УГКЦ). Декан філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету диякон Роман Завійський наголосив, що вісь Львів-Харків є визначальною в багатьох аспектах для українського суспільства, зокрема в питання єдності між конфесіями.

Під час конференції працювали три секції: «Віра і розум як інтелектуальний тандем», «Антропологічний вимір антиномії віри і розуму», «Україна на межі епохи секуляризму». Було заслухано й обговорено 11 доповідей, виголошених філософами, богословами, політологами з вищих шкіл Харкова і Львова, в тому числі такими відомими науковцями, як перший ректор Українського Католицького Університету о. Михайло Димид, завідувач кафедри богослов’я проф. Віктор Жуковський, завідувач кафедри філософії проф. Орися Біла,
провідний харківський політолог проф. Галина Куц та ін.

Підсумовуючи дискусію, її учасники вказали на відповідальність етапу, що його переживає суспільство наприкінці епохи штучного розриву Церкви й світу науки. Цей світ потребує мудрої присутности Церкви, здатної доповнити інтелектуальне пізнання живим досвідом віри.

Визнано за необхідне розвивати й урізноманітнювати форми співпраці між Українським Католицьким Університетом і Колеґію Патріярха Мстислава та іншими вищими школами Харкова.

Джерело: uapc.org.uа