Викладач УКУ взяла участь у пастирській конференції в Новосибірську

7-11 жовтня у Новосибірську (Росія) пройшла пастирська конференція духовенства і монашества Римо-Католицької Преображенської єпархії в Новосибірську на тему «Виклики сучасності: актуальні питання біоетики та взаємодії зі ЗМІ».

Пастирська конференція проходить в Преображенській єпархії щорічно, збираючи усіх священнослужителів та ченців, які служать в межах єпархії, для слухання та обговорення різних питань, пов’язаних з церковним життям. Очолює щорічну пастирську конференцію владика Йосип Верт, ординарій Римо-Католицької Преображенської єпархії в Новосибірську та ординарій для католиків візантійського обряду по всій території Росії.

Цього року участь у пастирській конференції в Новосибірську взяла Марія Ярема, викладач кафедри богослов’я та Школи біоетики УКУ. Пастирська конференція складалася з трьох частин: 1) питання взаємодії зі ЗМІ; 2) питання біоетики; 3) представлення діяльності єпархіальних комісій та рад. Марія виступила у другій частині конференції з доповідями «Штучне зачаття та сурогатне материнство: моральна оцінка»; «Евтаназія та відмова від терапевтичної настирливості: моральна оцінка».

Доповідач з УКУ представила моральні критерії, які дозволяють оцінити допустимість чи недопустимість методів штучного зачаття, розповіла про різні маніпуляції з людським життям в процесі технологій штучного зачаття, аргументувала моральну неприйнятність сурогатного материнства, а також недопустимість евтаназії, унаочнила моральну різницю між дозволеною відмовою від лікування та недозволеною пасивною евтаназією.

По завершенні пастирської конференції владика Йосип висловив вдячність Марії Яремі за виголошення доповідей та висловив надію на подальшу співпрацю.