Отець Олег Кіндій провів тренінг з еко-богослов’я для Екологічного Бюро УГКЦ

Нещодавно в Івано-Франківську відбулася міжєпархіальна зустріч «церковних екологів», яка мала на меті підготувати проведення щорічної Великопісної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння».

В заході взяло участь близько півсотні священнослужителів які здійснюють своє екологічне служіння у Стрийській, Сокальсько-Жовківській єпархіях та на теренах Івано-Франківської архієпархії.

 

Гооловним доповідачем на тему еко-богослов’я виступив о. д-р Олег Кіндій, викладач кафедри богослов’я філософсько-богословського факультету УКУ. Під час зустрічі він представив тему про відповідальність за Богом сотворений світ у світлі святоотцівської традиції Церкви.

Надзвичайно фахово, науково та воднораз доступно доктор патристичного богослов’я представив присутнім свої дослідження, акцентувавши увагу на тому, що прагнути жити в гармонії з усім Божим Створінням згідно з вченням отців Церкви – це прагнути жити у святості.

«Світ не є Богом, але Світ є відображенням Бога. Все в цьому світі відображає Його присутність. Бог надає створінню можливість бути співтворцями. Він змінює нашу  смертність на безсмертя, Він нашій безсилості дає силу, все, що нам бракує, Він нам дає. Він відновлює першого Адама до його первозданності, а, з іншого боку, дає великий потенціал надолужити все, що прабатько зробив недобре», – заявив доповідач.

 

У завершальному блоці тренінгу з еко-богослов’я о. д-р Володимир Містерман, заступник керівника Екобюро УГКЦ, представив мету, завдання, ключові цільові групи та інструменти реалізації Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння».

 

Учасники також поділились власним досвідом екодіяльності, констатуючи з радістю те, що екологічне служіння Церкви в суспільстві все більше і більше сприймається, як автентичне свідчення живої віри в живого Бога.

Насамкінець Мартін Бушермьоле, представник благодійної організації «Реновабіс», під час свого виступу побажав отцям-екологам Божого благословення в екослужінні і добрих союзників, бо довгострокові справи здійснюються у співпраці з іншими.

 

Джерело: ecoburougcc.org.ua