Відбулася Літня Біблійна школа УКУ

10-17 червня 2018 року у с.Гошеві у Реколекційному домі Згромадження Сестер Пресвятої Родини відбулася Літня Біблійна школа, організована кафедрою Біблійних наук ФБФ та Радою з питань євангелізації при Главі УГКЦ. Тем цьогорічної школи – «Євангеліє від Йоана: текст, контекст, богослов’я”. До Школи з’їхалися учасники зі Львова, Києва, Чорткова, Бучача, Долини, Калуша, Асканії Нової.

Навчальний день учасників розпочинався з особистої молитви за методом LectioDivina та Святої Літургії. Впродовж дня відбувались навчальні лекції, а також було трохи вільного часу для спілкування і прогулянок біля монастиря, який вражав своєю красою.

Один з чільних лекторів і натхненник Школи – д-р богослов’я о.Юрій Щурко,  завідувач кафедри Біблійних наук. Надзвичайно цікаві і змістовні лекції прочитали викладачі кафедри Біблійних наук о.Євген Станішевський, Галина Теслюк, Іванка Мовчанюк, о.Петро Терлецький, о.Петро Іськів. Крім зазначеної теми з Нового Завіту лектори провели екскурси в Старий Завіт, що показало учасникам, як тісно переплетене надбання Старого Завіту з Євангельською Новиною.

Поміж лекціями слухачі мали можливість спілкуватися за запашною кавою, бавитись в настільний теніс, насолоджуватись навколишньою природою, а також відвідати Гошівську Чудотворну ікону, що знаходиться у монастирі отців Чину Св.Василя Великого за кілька кілометрів поряд.

Завершувався навчальний день на Літній школі зустріччю з гостем, який представляв своє бачення на ту чи іншу тему. Цього року гостями були проректор УКУ Мирослав Маринович; Вікторія Романюк, завідувач кафедри медіакомунікацій УКУ; Тарас Тимо, богослов, викладач УКУ, координатор іконописної програми УКУ; професор Ярослав Грицак, завідувач кафедри державного управління УКУ; професор Оксана Міхеєва, завідувач кафедри соціології УКУ; і Тарас Добко, перший проректор УКУ. Гості у своїх доповідях говорили про актуальні проблеми в Україну, розповідали про свій досвід і ставлення до того чи іншого питання, і підсумовували тему налаштуванням на позитивне майбутнє.”Наприклад, пан Мирослав Маринович зазначив, що Бог був милосердний до України, а це не може бути просто так і що нас чекає гарне майбутнє.Пані Вікторія Романюк розповіла, що медіа часто маніпулюють святими речима роблячи нас цинічними, що інформаційний бруд “створює іншу ментальну реальність” і, тому, порадила Вікторія, потрібно більше читати добрі книги. Проф. Ярослав Грицак зазначив, що часто в історії непомітні невідомі особистості змінюють хід історії.. Проф. Оксана Міхеєва наголосила, що потрібно сприймати світ не як «ми та інші», а як «ми всі різні» і також на тому, що розмаїтість є капіталом. Тарас Тимо на прикладі двох богословів св.Григорія Богослова і Симеона Нового Богослова розповів як подолати темряву незнання, розповів про пізнання Бога через особистий досвід. Тарас Добко у своїй лекції наголосив, що для відстоювання гідності не потрібно нарікати, а потрібно зрозуміти що таке смирення на противагу гордості і відповідно до цього діяти, а також, що немає однієї форми справедливості.

У неділю вранці після Святої Літургії і підведення підсумків перебування в Літній Біблійній школі всім було вручено сертифікати про успішно прослуханий курс лекцій.

Запис лекцій чекайте згодом на каналі youtube Кафедри Біблійних наук ФБФ УКУ.