Нещодавно в Свято-Успенській Унівській лаврі пройшла літня богословська школа для вчителів католицьких шкіл. Її організували Комісія УГКЦ у справах освіти та виховання та філософсько-богословський факультет УКУ. Протягом десяти днів учасники заходу мали нагоду глибше пізнати власну духовну традицію, взяти участь у методичних тренінгах та інтерактивних лекціях.
За словами декана філософсько-богословського факультету диякона Романа Завійського, літня богословська школа – це унікальне поєднання вивчення богослов’я в монастирській обителі з участю у літургійному житті монашої спільноти. Викладачі УКУ допомагали своїм колегам-освітянам з католицьких шкіл належно сформуватися для служіння у сфері католицького шкільництва, яке стає все більше затребуваним у сучасному суспільстві.
Біля пам’ятного хреста Літньої богословської школи, встановленого 20 років тому о. Петром Ґаладзою
«Усі розуміють, яким важливим для майбутнього є підвищення якості освіти в України, – зазначає сестра Георгія, референт в справах освіти і виховання Львівської Архиєпархії. – Тим актуальніші заходи, які розвивають компетентність вчителів та вихователів. Цьогоріч з 13 по 21 червня ми організували для учителів католицьких шкіл інтегрований формаційний курс на тему «Компетентнісний підхід у навчально-виховному процесі: зміна, що починається з класу».
Щоб краще познайомити учасників школи з важливими богословськими аспектами їх служіння, викладачі богослов’я Українського католицького університету прочитали курси з Святого Письма та східнохристиянської духовності . Під час біблійного курсу, який читав о. Петро Терлецький, розглянули питання появи текстів Святого Письма, їх богонатхнення, а також проблематику богоспілкування. При цьому учасники мали змогу практично пізнавати глибини Святого Письма під час Leсtio Divina (Роздумів над Словом Божим). Також спільно провели практичне впровадження у методику постановки бібліодрами, яку вчителі застосовуватимуть у своїх школах.
Важливою частиною Літньої богословської школи став курс доктора богослов’я Марії Горячої, присвячений східній духовності. Під час лекцій, і що важливо поза класом, учасники роздумували над темою покликання бути святими на прикладі Марії – матері і вчительки Церкви. Також актуальною стала тема покликання до цілісності особи вчителя, яка заторкує думки, слова, почуття, дії, звички.
Формаційний курс закінчився представленням підсумкових робіт вчителів по богословському та методичному напрямку – підготовка ранішньої молитви чи виховної годин із читанням Святого Письма та методична розробка екскурсії.
Учасники засвідчили, що за час богословської школи в Уневі отримали чимало здобутків як практичних, так і духовних, і підтвердили актуальність проведення таких заходів. Таким чином і вчителі, й організатори сподіваються, що співпраця продовжиться і богословські школи будуть організовувати і в наступні роки.