В Уневі відбулася літня богословська школа

Нещодавно в Свято-Успенській Унівській лаврі пройшла літня богословська школа для вчителів католицьких шкіл. Її організували Комісія УГКЦ у справах освіти та виховання та філософсько-богословський факультет УКУ. Протягом десяти днів учасники заходу мали нагоду глибше пізнати власну духовну традицію, взяти участь у методичних тренінгах та інтерактивних лекціях.

За словами декана філософсько-богословського факультету диякона Романа Завійського, літня богословська школа – це  унікальне поєднання  вивчення богослов’я в монастирській обителі з участю у  літургійному житті монашої спільноти. Викладачі УКУ допомагали своїм колегам-освітянам з католицьких шкіл належно сформуватися для служіння у сфері католицького шкільництва, яке стає все більше затребуваним у сучасному суспільстві.

Біля пам’ятного хреста Літньої богословської школи, посадженого 20 років тому о. Петром Галадзою
Біля пам’ятного хреста Літньої богословської школи, встановленого 20 років тому о. Петром Ґаладзою

«Усі розуміють, яким важливим для майбутнього є підвищення якості освіти в України, – зазначає сестра Георгія, референт в справах освіти і виховання Львівської Архиєпархії. –  Тим актуальніші заходи, які розвивають компетентність вчителів та вихователів. Цьогоріч з 13 по 21 червня ми організували для учителів католицьких шкіл інтегрований формаційний курс на тему «Компетентнісний підхід у навчально-виховному процесі: зміна, що починається з класу».

Щоб краще познайомити учасників школи з важливими богословськими аспектами їх служіння, викладачі богослов’я Українського католицького університету прочитали курси з Святого Письма та східнохристиянської духовності . Під час біблійного курсу, який читав о. Петро Терлецький, розглянули питання появи текстів Святого Письма, їх богонатхнення, а також проблематику богоспілкування. При цьому учасники мали змогу практично пізнавати глибини Святого Письма під час Leсtio Divina (Роздумів над Словом Божим). Також  спільно провели практичне впровадження у методику постановки бібліодрами, яку вчителі застосовуватимуть у своїх школах.

фото2

Важливою частиною Літньої богословської школи став курс доктора богослов’я Марії Горячої, присвячений східній духовності. Під час лекцій, і що важливо поза класом, учасники роздумували над темою покликання бути святими на прикладі Марії – матері і вчительки Церкви. Також актуальною стала тема покликання до цілісності особи вчителя, яка заторкує думки, слова, почуття, дії, звички.13537645_1048937115200865_570640578305662742_n

Формаційний курс закінчився представленням підсумкових робіт вчителів по богословському та методичному напрямку – підготовка ранішньої молитви чи виховної годин із читанням Святого Письма та методична розробка екскурсії.

Учасники засвідчили, що за час богословської школи в Уневі отримали чимало здобутків як практичних, так і духовних, і підтвердили актуальність проведення таких заходів. Таким чином і вчителі, й організатори сподіваються, що співпраця продовжиться і богословські школи будуть організовувати і в наступні роки.