В УКУ відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання сучасного літургійного благочестя УГКЦ»

IMG_851020 квітня 2017 року в Українському Католицькому Університеті відбулася науково-практична конференція на тему «Актуальні питання сучасного літургійного благочестя УГКЦ». Конференція організована Патріаршою літургійною комісією УГКЦ та Кафедрою літургійних наук Філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету. Вона проводиться кожного року у Світлий четвер та розглядає різноманітні аспекти літургійного життя нашої Церкви.

Цьогоріч у конференції взяли участь відомі літургісти, душпастирі, науковці з цікавими та ґрунтовними доповідями. На початку з привітальним словом до учасників звернувся голова Патріаршої літургійної комісії Преосв. Венедикт Алексійчук. Він заохотив усіх, хто досліджує Літургію Церкви, не забувати про важливість звершувати літургійну молитву у простоті серця та вірності своєму служінню, а не просто залишатись на рівні наукових зацікавлень.

IMG_8523

Ієромонах Матей Гаврилів виголосив захоплюючу доповідь про молитву Церкви, наголошуючи на великій потребі уникати різноманітних «підробок» у літургійній молитві (новітніх паралітургійних богослужінь), які спотворюють оригінали літургійних текстів та молитов Церкви. О. Василь Рудейко поділився цікавим дослідженням на тему дублювання літургійних структур, і навіть цілих богослужінь. Максим Тимо розповів, що потрібно робити для літургійного просвітництва вірних та наголосив на важливості молитовного і благоговійного звершення літургійних служб.IMG_8522

 

О. Петро Рак поділився успіхами впровадження літургійних канонів Партикулярного права УГКЦ на прикладі своєї парафії, а о. Володимир Стефанишин розповів, які служби звершуються у різних храмах Львова. О. Лука Михайлович виголосив доповідь, яка висвітлювала перспективи розвитку літургійного співу в УГКЦ, наголосивши при цьому, що без справжнього життя в Христі ми не зможемо зрозуміти церковного співу. Також присутні мали нагоду почути науковця Олега Павлишина з доповіддю щодо питання синхронізації літургійного та астрономічного календаря та о. Андрія Микитюка, який поділився успіхами та завданнями у функціонуванні мобільного додатку «Дивенсвіт». Учасники активно приймали участь у дискусіях та обговореннях щодо висвітлених на конференції питань.

IMG_8534

При завершенні конференції відбулась презентація монографії о. Василя Рудейка, завідувача кафедри літургійних наук УКУ, під назвою «Часослов двадцяти чотирьох часів». Історію виникнення цих молитовних текстів пов’язують із монастирями «неусипаючих» монахів, засновником яких вважають преп. Олександра Акиміта (†430 р). Ця літургійна пам’ятка є цінним джерелом духовості Східних Церков, з якої може живитись як особиста, так і спільнотна молитва сучасних християн. Придбати книжку можна у видавництві Українського Католицького Університету.            

IMG_20170420_162350