В УКУ презентували нове видання: “Бог і Майдан: аналіз і свідчення”

26 листопада у Центрі Шептицького відбулася довгоочікувана подія – презентація нової книжки «Бог і Майдан: аналіз і свідчення». Із привітальним словом виступив єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Петро Лоза та декан Філософсько-богословського факультету УКУ о. д-н Роман Завійський.  Отець Андрій Олійник розповів гостям презентації про авторів, праці яких увійшли до збірки «Бог і Майдан: аналіз і свідчення». Мали нагоду почути і самих авторів статей, зокрема п. Віктора Жуковського – автора статті «Бог – миротворець чи революціонер? Від віри до дії. Богословські виміри Майдану», о. Василя Рудейка «Літургійний вимір Майдану», Наталію Демчук «Майдан як місце віднайдення автентичності», о. Михайла Димида «Вірус любові на Майдані, або «Люби ближнього твого, як себе самого» (Мт 22,3-40), о. Андрія Олійника «Майдан як знак часу: зауважити, розпізнати, відповісти».

Ця книга є збірником свідчень і статей, об’єднаних однією темою – темою присутності Бога на Майдані. У збірнику публікуються доповіді учасників Революції Гідності, виголошені на конференціях «Богослов’я Майдану» (Київ, 09.12.2016) і «Бог на Майдані: реальність чи міф?» (Львів, 15.12.2016) в Українському Католицькому Університеті. Книга є важливою пригадкою про те, що на революційні події в Україні 2013-2014 років треба дивитися не лише як на суспільно-політичне явище, але також як на подію з християнським змістом, що вимагає відповідних богословських рефлексій.

Революція Гідності стала символом позитивної боротьби українців за гідність і справедливість. Майдан перемінив ставлення багатьох учасників до Бога та до Церкви. Тому представлені у книзі богословські думки зацікавлять широке коло читачів, яким не байдужі питання віри в Бога, культурного та морального розвитку світу, а також суспільно-державного майбутнього України як європейського суб’єкта.

Придбати книжку можна на сайті Видавництва УКУ: http://press.ucu.edu.ua/book/bog-i-maydan-analiz-i-svidchennya/

Дякуємо усім, хто завітав на презентацію і запрошуємо до перегляду фотозвіту на нашому сайті у розділі “Фотогалереї”.