29 березня в УКУ представили книгу відомого українського письменника та публіциста о. Юрія Кміта «Добрий посів. Проповіді на свята цілого року».
Перше видання книги було опубліковане понад 90 років тому. Нове -ініціював внук священника, маляр Юрій Гура. Видання адресоване не лише україномовній читацькій аудиторії, а й англомовному читачу. Переклад проповідей англійською мовою здійснили академік НАНУ Леонід Рудницький та професор ЛаСальського університету Микола Рудницький. Крім того, книгу ошатно доповнено численними репродукціями картин авторства Ю. Гури, які підсилюють актуальність гомілетичної спадщини о. Кміта.
На думку о. Михайла Димида, доктора східного канонічного права, викладача УКУ, ця розкішна книга має як позитивні, так і негативні сторони: «Добрим є те, що завдяки цьому виданню ми можемо відчути стиль і вагу греко-католицького проповідництва сільського духовенства в окупованій Польщею Галичині. Однак, проповіді є дещо специфічними, бо наповнені образами та виразами тогочасної буденщини, яку важко сприйняти сучасному читачеві». Попри все, за словами о. Михайла, книга вказує на важливу роль Церкви, як Божої інституції, яка у всіх століттях і всіх народах покликана жити викликами свого часу і допомагати людям орієнтуватися у ситуації, «щоб вони пам’ятали, що єдиним джерелом добра у світі є Господь».
На думку, Світлани Гуркіної, директора Інституту історії Церкви, у своїх повчаннях о. Юрій Кміть намагався передати слухачам і читачам народну етнографічну спадщину: «Ця книга – перевидання друкованого примірника 1924-го року, крім того вона звернена й до англомовного читача».
Учасники заходу мали можливість почути риторичний аналіз видання з уст о.Андрія Олійника, завідувача кафедри пасторального богослов’я. На думку експерта, у проповідях о. Кмітя подані розлогі наративні описи. Крім того проповідник застосовує риторичні запитання (наприклад: «Чи не Христос є ясне сяйво землі?») та риторичні фігури, образні звороти, дослівні цитати інших авторів та особливі закінчення, які часто сконструйовані, як молитва. За змістом, проповіді о. Кмітя – морально-зорієнтовані тексти. Вони пронизані патріотично-ідеологічними мотивами. У проповідях автор дотримується однієї центральної теми. «З точки зору класичної риторики, книга є дуже цікавою. Її можна назвати цінним літургічним надбанням», – підсумував о. Андрій.