УКУ взяв участь у роботі Генеральної асамблеї Федерації католицьких університетів Європи і Лівану

Наприкінці травня 2018 року в Любліні на базі Люблінського католицького університету (KUL) відбулася Генеральна асамблея Федерації католицьких університетів Європи і Лівану (FUCE). Участь у засіданні взяли 22 університети, представлені ректорами, проректорами і особами, відповідальними за міжнародну співпрацю. Делегацію УКУ очолив о. ректор Богдан Прах. В центрі уваги Асамблеї було питання ролі соціальних і гуманітарних наук у католицькій освіті.

На засіданні Асамблеї було представлено поточний стан реалізації двох масштабних проектів міжнародної співпраці в межах FUCE — PLURIEL і European Humanism in the Making (EHM).
PLURIEL (University Platform for Research on Islam in Europe and Lebanon) ставить собі за мету створити платформу для взаємодії дослідників ісламу і християнсько-мусульманського діалогу, зокрема в контексті східних християнських церков. Деталі — https://pluriel.fuce.eu/.

EHM (Становлення європейського гуманізму) є відповіддю католицьких університетів Європи на євроскептицизм і євроамнезію серед численних громадян європейських країн і полягає в об’єднанні зусиль вчених цих вишів у формуванні навчальної програми про європейські цінності з особливою увагою до ролі християнства у творенні Європи.
В рамках програми Асамблеї також відбувся ініційований студентами круглий стіл на тему “Католицька освіта і підготовка студентів до працевлаштування”. Учасниками круглого столу стали Уляна Кахнич, студентка 4-го курсу богословської програми УКУ, і Марта Тиченко, керівник сектору студентської кар’єри УКУ, які поділилися досвідом та ідеями УКУ щодо впровадження програм підтримки студентів для знайомства з ринком праці і набуття відповідних навичок для майбутнього працевлаштування.
На засіданні Асамблеї також було прийнято рішення надати стипендії для семестрового навчання у 2018-19 навчальному році трьом студентам УКУ в одному з університетів мережі FUCE. Стипендійна програма студентського обміну існує з 2013 року і спрямована на підтримку навчання студентів з України, Лівану і Грузії в мережі FUCE з фокусом на богословських, церковно-історичних, релігієзнавчих студіях. Цією програмою вже скористалося 15 студентів УКУ.
FUCE також поповнився одним новим членом. Ним став Університет Сулхан-Саба Орбеліані з Тбілісі, з яким УКУ підтримує тісні партнерські взаємини. Загалом FUCE об’єднує у мережу 52 католицьких університети Європи і Лівану. Чинним головою FUCE є ректор Ліонського католицького університету о. Тьєрі Маньєн.
Наступне засідання Генеральної асамблеї католицьких університетів Європи і Лівану відбудеться 16-18 травня 2019 року у бельгійському Антверпені на базі Університету св. Ігнатія.