УКУ презентував у Житомирі наукові видання програми «Київське християнство»

В Інституті філології та журналістики Житомирського державного університеті імені Івана Франка 16 квітня відбувся семінар-презентація наукових видань Українського Католицького Університету «Українська (“київська”) релігійна культура на Великому Кордоні греко-візантійської та західної латинської традицій (презентація навчально-дослідної програми “Київське християнство”)».

Презентували програму, у рамках якої вже вийшло 11 академічних видань, керівник філологічної програми «Artes Liberales» Гуманітарного факультету УКУ Дарія Сироїд, професор УКУ Ярослава Мельник та декан Гуманітарного факультету УКУ Андрій Ясіновський.

Керівник філологічної програми «Artes Liberales» Гуманітарного факультету УКУ Дарія Сироїд розповіла, що навчально-дослідну програму «Київське християнство» заснували в 2012 році на гуманітарному факультеті. Згодом до неї долучився філософсько-богословський факультет. Обидва відділення впродовж останніх років розгорнули широку програму академічних досліджень, навчальних ініціатив і публічних заходів, покликаних дати відповідь на фундаментальне запитання, якою мірою київська християнська традиція вплинула на формування сучасної української ідентичності.

Сьогодні програма «Київське християнство» реалізована в одинадцяти академічних виданнях, опублікованих у 2015–2017 роках українською, а також іспанською, польською та російською мовами. Це широка палітра досліджень з історії української культури, української Церкви, взаємин між Церквою і суспільством; публікації джерельних матеріалів, наприклад церковнословʼянський текст «Книги Ісуса Навина» зі Старого Завіту; декілька монографій, зокрема дослідження Олега Духа про жіночі монастирі, професора УКУ Ярослави Мельник про рецепцію апокрифів в українській літературі, професора Вадима Ададурова про похід Наполеона 1812 року як «війну цивілізацій», проф. Максима Яременка про Київську православну митрополію як складову українського культурного простору тощо.

Особливістю програми є орієнтація на впровадження її академічних результатів у навчальний процес в контексті застосовуваного в Українському католицькому університеті принципу – навчання через дослідження.

Декан Гуманітарного факультету УКУ Андрій Ясіновський наголосив, що публікацію серії видань уможливила потужна підтримка українських меценатів. У найближчих планах програми – видання нових книг, у тому числі й за участю авторів із ЖДУ імені Івана Франка.

«Однією з цілей програми “Київське християнство” є залучення і партнерство з іншими академічними установами в Україні. І сьогодні однією з цілей нашого приїзду є домовленість про спільний проект з ЖДУ імені Івана Франка по згадуваному Кирилові Транквіліону-Ставровецькому», – зауважив декан Гуманітарного факультету УКУ Андрій Ясіновський та на завершення виступу подарував бібліотеці ЖДУ імені Івана Франка серію книг з презентованої програми.

 

За матеріалами прес-центру ЖДУ