Українська літургійна термінологія: шляхи формування та розвитку

У рамках постійного літургійного наукового семінару 12 грудня 2019 р. відбулася зустріч, організована кафедрою літургійних наук, яка була присвячена історії формування та розвитку літургійної (церковно-обрядової) термінології. Доповідь на цю тему виголосила кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту української мови НАН України п. Наталія Пуряєва з Києва. Окрім працівників кафедри, викладачів і студентів ФБФ та редакторів видавництва УКУ, в події взяли участь голова патріяршої літургійної комісії УГКЦ єп. Гліб Лончина та проректор УКУ з наукової роботи проф. Ігор Скочиляс.

У доповіді Наталії Пуряєвої особливу увагу було приділено таким факторам розвитку цієї термінологічної сукупності, як традиція і норма спеціяльного спілкування у богослужбовій практиці – як у період, коли літургійної мовою Церкви була церковнослов’янська, так і в новітній час, коли цю функцію виконує українська мова.

Доповідь викликала жваву дискусію усіх присутніх, оскільки тема розвитку української богословської термінології надзвичайно актуальна, особливо для тих хто готує наукові публікації. Учасники семінару запропонували відновити у стінах УКУ науковий проєкт у межах якого можна було б працювати над розвитком нашої богословської термінології.

Також були побажання щодо нового, доповненого перевидання «Словника церковно-обрядової термінології», який свого часу уклала п.Наталія Пуряєва.