У Римі Блаженніший Святослав представив видавничу серію «Київське християнство»

У суботу, 7 вересня 2019 р., глава і отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав представив у Римі 20 томів (у 23 книгах) видавничої серії «Київське християнство» та ще пʼяти позасерійних книг, котрі є результатом шестирічної діяльності однойменної навчально-дослідницької програми Українського католицького університету. Публікації українською, а також іспанською, литовською, польською і російською мовами репрезентують широку тематичну палітру міждисциплінарних досліджень Гуманітарного і Філософсько-богословського факультетів про богословські, канонічні й соціокультурні джерела передання Київської Церкви та її закоріненість в українську культуру, християнську за своєю суттю.

Діяльність програми «Київське християнство» та її видавничу серію Блаженніший Святослав спочатку представив на одному із засідань Священного Синоду Єпископів УГКЦ, що проходив в Українській папській колеґії Святого Йосафата (Pontificio Collegio Ucraino di San Giosafat). Опісля в каплиці колеґії відбулося публічне представлення видавничої серії та вручення патріарших грамот українським меценатам за жертовну доброчинну підтримку програми «Київське християнство», що, за словами Блаженнішого Святослава, «закладає академічні підвалини для розвитку богословської самобутності УГКЦ та сприяє єдності українських Церков Володимирового Хрещення». У неформальній і дружній атмосфері безпосереднього спілкування з главою УГКЦ та митрополитом філадельфійським і президентом УКУ владикою Борисом Ґудзяком координатори і меценати програми мали змогу поділитися радістю спільнотного духу команди однодумців та оповісти про найближчі науково-видавничі плани й публічні проекти.

Того ж дня відбулося ще одне представлення видавничої серії «Київське християнство», − цього разу в Папському Орієнтальному Інституті (Pontificio Istituto Orientale). На зустрічі членів Синоду Єпископів УГКЦ та адміністрації Інституту Блаженніший Святослав урочисто передав 20 томів серії до бібліотеки цієї важливої папської інституції, заявивши, що врешті на полицях римських академічних установ після довгої перерви зʼявиться й «українська полиця», з якої студенти, докторанти та викладачі західних навчальних і дослідницьких закладів черпатимуть знання про багату духовну, богословську й культурну традицію київського християнства. Представлення видавничої серії УКУ в Папському Орієнтальному Інституті відкриває перспективи тіснішої співпраці. Зокрема, досягнуто попередньої домовленості про організацію наступного року в Римі, на прохання Синоду Єпископів УГКЦ, спільної міжнародної наукової конференції про Замойський собор Київської митрополії 1720 року.