“У пошуках Божественної краси у добу літургійного поклоніння”

У четвер 19 вересня, на Філософсько-Богословському Факультеті УКУ відбулась лекція професора Миколи Денисенка: “У пошуках Божественної краси у добу літургійного поклоніння”.

“Якщо вірний християнин звернеться до священика з запитанням, “де я можу побачити Божественну красу”, той в першу чергу розкаже йому про літургію. Як Західна, так й Східна літургійні традиції дуже виразно свідчать про Божественну красу”.

Професор Микола Денисенко поділився своїми рефлексіями на тему літургії в сучасному глобалізованому світі. У своїй лекції він, між іншим, звертає увагу на те, що не рідко люди надають перевагу віртуальному контакту з літургійними реаліями, нехтуючи безпосередньою участю у живій літургії разом з усією церковною спільнотою.

Необмежене постачання цифрових образів, аудіо файлів, відео є не єдиним фактором цієї своєрідної кризи. Основною проблемою є прагнення особи створити віртуальну, ідеалізовану літургію, обираючи улюблені компоненти і складаючи їх відповідно до власного смаку. У сучасному суспільстві визріла потреба християнської відповіді на спокуси соціальних і цифрових медіа, які поглиблюють алієнаційні тенденції.

Доповідач звернув увагу на особливу цінність реальної участі у літургії разом із іншими вірними, та безпосередніх і особистих контактів через спільні літургійні жести, спів тощо.