У Києві під час І Форуму PRINCІPIUM студенти УКУ зібрали лідерів думок для пошуку ідей примирення

Студенти Українського католицького університету провели в Києві впродовж 14-16 квітня І Всеукраїнський діалог PRINCUPIUM, щоб творити простір довіри і об’єднати різні прошарки суспільства та ініціювати ідеї примирення.

PRINCIPIUM означає початок, який вказує на те, що настав час вчитися співпрацювати і домовлятися різним прошаркам суспільства, пояснюють організатори. Ідея заходу – створити регіональні платформи, які стануть центрами обговорення назрілих суспільних проблем та пропозицій їх вирішення. Подібні платформи вже існують, зокрема, в Івано-Франківську – «Тепле місто», у Краматорську і Слов’янську – «Теплиця» і «Вільна хата».

За словами лідера студентської ініціативи «Великого бажайте» Дениса Коляди, ідея проведення форуму виникла після того, як вони зняли фільм «Як будувати рідну хату».

«Ми завершили проект і зрозуміли, що нам треба переходити із медійного простору до більш конструктивної праці. Під час роботи над фільмом познайомилися із людьми з різних платформ, які не перетиналися між собою. На цьому форумі ми хочемо покласти початок їхній співпраці, познайомити креативну молодь між собою. Ми очікували на більшу присутність людей, але кількість ще не означає якості. Усі учасники є локомотивом змін. Силу цього локомотиву вирішує не розмір, а наскільки якісним буде пальне. Ми показали, що готові працювати не за бренд, а за діалог. Ми всі рівні – замість диктату тут діє конструктивний діалог», – зауважив він.

Перший проректор УКУ Тарас Добко додав, що завдання Форуму надихати одне одного до креативності і створити якусь синергію між різними ініціативами, які помножать ефективність одне одної. «Тут зібралися різні молодіжні платформи, які показали, що цінності Майдану працюють і можуть приносити плід. Завдяки такому Форуму голос молоді зможе чітко пролунати і, сподіваюся, його почують інші молоді люди і будуть готові приєднатися до цих ініціатив», – зазначив він.

Принципіум 2

Учасниками форуму стали такі відомі люди, як: заслужений економіст України Олександр Пасхавер, журналіст, голова правління Громадського радіо Андрій Куликов, ресторатор, натхненник ініціативи “Тепле Місто” Юрій Филюк, екс-міністр культури України Євген Нищук, генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія, співзасновник Radio SKOVORODA, медіа-продюсер Андрій Чемес, волонтер, співзасновник ініціативи “Вільна Хата” у Краматорську Андрій Левицький, засновник волонтерського фонду “Вільна Україна” Ольга Босак, учасник Нестерівської групи Євген Глібовицький, управляючий партнер київського офісу юридичної компанії Squire Patton Boggs Петро Телюк, президент Американської торгової палати Андрій Гундер та багато інших.

Засновник волонтерського фонду “Вільна Україна” Ольга Босак звернула увагу на те, що у Всеукраїнському діалозі беруть участь люди, яких не завжди можна почути з телеекранів чи в публічному просторі, хоча їхній досвід і вклад в країну є значним.

«Мене дуже турбує, що в нашому суспільстві немає запиту на таких людей, як Богдан Гаврилишин, співзасновник Економічного форуму в Давосі і член Римського клубу. Не так багато людей знають ім’я правозахисника Мирослава Мариновича, який залишився вільною відкритою людиною до всього нового і ніколи не вдягався у совкову оболонку, не заважаючи на обставини життя. Їх рідко можна побачити на екранах телебачень. Прикро, що такі люди, як Юрій Філюк, підприємець-реставратор в Івано-Франківську не отримують належного визнання і до їх пропозицій не дослухаються. Хотілося б, щоб саме такі люди максимально впливали на розвиток нашої країни і їхні голоси почули і в парламенті. Сподіваюся, що такими заходами ми привернемо увагу до цих людей», – пояснила вона.

Президент Американської торгової палати Андрій Гундер вважає, що такі зустрічі є прекрасним майданчиком, де старше покоління може передати свій досвід молодшому.

«Це прекрасний майданчик, де можна поспілкуватися. Ми мали секцію «Держава і бізнес», на якій обговорювали, яка роль кожного бізнесмена у постмайданному суспільстві. Це перший форум, але їх буде більше, і ми почуємо думки і надихатимемо майбутнє покоління», – додав він.