Цінності в економіці та бізнесі: у Сумах завершилась зимова школа

Завершилася тижнева зимова школа “Цінності в економіці та бізнесі”, зорганізована філософсько-богословським факультетом УКУ та Українською соціальною академією (м. Київ).  Проект відбувся в Українській академії банківської справи м. Суми.

Цьогорічна школа зібрала студентів та аспірантів економічних спеціальностей із різних регіонів України – Ужгорода, Луцька, Львова, Житомира, Києва, Чернігова, Сум, Дніпропетровська, Полтави, Харкова, Миколаєва та Донецька. З-поміж 134 заявок організатори вибрали 30 осіб, 28 з яких успішно виконали всі вимоги програми і були нагороджені сертифікатами.

IMG_0210Окрім мотиваційних листів, критеріями відбору були творчі рефлексії аплікантів на наступні теми:

  • Чи Ви погоджуєтесь із твердженням: «Зміни потрібно сприймати як можливість, а не як загрозу»? Чому?
  • Якими якостями повинен володіти сучасний бізнес-лідер?
  • Поразка як стимул до наступного досягнення – приклад з власного життя.

Як зазначив декан філософсько-богословського факультету УКУ о. д-н Роман Завійський, «проведення школи – це чергова ініціатива в серії заходів, метою яких є викристалізувати магістерську програму Суспільної етики та християнського суспільного вчення, яку факультет планує відкрити в Києві в 2016-2017 навчальному році».

Bardina
«Моєю мотивацією участі в цій школі було бажання дізнатися більше про соціальну відповідальність бізнесу, адже я впевнена, що це чи не єдиний шлях до соціально-економічного розвитку як сільських територій, так і успіху будь-якої держави. І Україна тут не є виключенням», – Тетяна Бардіна, факультет економіки та менеджменту Полтавської державної аграрної академії

 

Лекції, тренінги, воркшопи відомих українських та іноземних експертів, а також творчі ідеї та рефлексії учасників створили атмосферу дружнього професійного середовища. Серед запрошених спікерів програми були професори та викладачі Української академії банківської справи (Тетяна Васильєва, Юрій Петрушенко, Сергій Лєонов), Українського католицького університету (Петро Дарморіс), Української соціальної академії (Михайло Мельник), Національного університету Києво-Могилянська академія (Максим Яковлєв).

Особливими гостями Зимової школи були професор із США Мішель Вазкез та відомий нащадок знатного роду меценатів Терещенків, нинішній міський голова м. Глухова – Мішель Терещенко. Мішель Вазкез у своїй лекції про етичне лідерство наголосила на таких якостях як вміння слухати, бути емпатійним, орієнтованим на проблеми інших та відкритим на допомогу, і в той же час, бути переконливим та впевненим у побудові спільноти, які мають бути основними для особи-лідера, котрий несе відповідальність за кожне рішення як перед собою, так і перед суспільством. Мішель Терещенко в часі дискусійного клубу поділився викликами та перспективами на шляху до оновлення та економічного розвитку провінційного українського містечка Глухова, яке має всі шанси стати прикладом для всіх малих та середніх українських міст.

Lahutenko
“Вважаю за честь стати частиною цього заходу. Як студент та молодий підприємець, маю нестримне бажання до розвитку себе та бізнесу в Україні, тому вважаю за доцільне постійно підвищувати рівень знань у фінансовій сфері, а також у сфері менеджменту та лідерства, адже впевненний, що в українському сьогоденні саме молоді та цілеспрямовані фахівці своєї справи мають стати рушійною силою для відбудови та сталого розвитку української економіки”
, – Олег Лагутенко,фінансовий факультет Університету митної справи та фінансів (м. Дніпропетровськ)

Під час лекцій, тренінгів та воркшопів порушувались питання етики в бізнесі, ролі та місця цінностей і моральних чеснот у підприємницькій діяльності, корпоративної соціальної відповідальності, соціального підприємництва, ролі підприємництва в розвитку місцевих громад та всього громадянського суспільства країни. Під час сесій та праць у групах учасники охоче вирішували різноманітні бізнес-кейси, генерували ексклюзивні ідеї та складали дорожні карти розвитку потенційних бізнес-проектів та соціальних підприємств, які б відповідали базовим етичним нормам і принципам та були суспільно-орієнтовані.

Слід також зауважити, що вагомим компонентом програми були круглі столи та дискусійні клуби підприємців-практиків – Наталією Горяєвою та Юлією Єлфімовою – з учасниками Зимової школи. Це дало нагоду обмінятись досвідом, думками та перспективами використання моральних цінностей у щоденній підприємницькій рутині.

Про роль соціального підприємництва у розвитку громад розпровів громадський діяч Олексій Загребельний. Своїми ідеями стосовно ціннісно-орієнтованої діяльності в професійному контексті поділилась також Лідія Хесус – представниця Центру європейських ініціатив, метою якого є власне сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадженню демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні шляхом провадження освітньої та інформаційно-просвітницької діяльності.

Родзинкою програми були творчі завдання. Організатори сформували чотири групи із учасників Школи, і завданням кожної було представити одну із наступних проблематик:

  • Розвиток бізнесу в Україні: власні сили чи міжнародні інвестиції? (Чи врятують Українську економіку 50 млрд. доларів у вигляді безкорисливого подарунку?)
  • Розвиток соціального підприємництва: ініціатива з боку держави чи приватні зусилля ентузіастів?
  • Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу: утопія чи перспективи? (Слід представити модель ідеального бізнес-проекту в Україні за умови, що держава дає повну свободу дій.)
  • Відносини держави і бізнесу: де закінчується контроль і починається кооперація?

“До виконання завдань учасники школи підійшли відповідально і креативно, консультуючись з координаторами та спікерами програми. В результаті представлення напрацювань, з’вилось чимало ініціативних проектів малого та середнього бізнесу, ідей для соціального підприємництва та глобальних стратегій розвитку української економіки. Сподіваюсь, що ці ідеї в найближчому майбутньому знайдуть своє втілення і принесуть добрі плоди для всього українського суспільства”, – поділився враженнями координатор Зимової школи Петро Дарморіс.

Учасники Зимової школи також отримали нагоду більше дізнатися про історію Сумщини та зануритися у традиції краю. Адже окрім навчання, у програмі Школи – тематична екскурсія “Традиції меценатства та доброчинності на Сумщині у ХІХ ст.”, візит до галереї сучасного мистецтва та академічного “Музею розвитку банківської справи на Сумщині та історії грошей”, поїздка за межі міста у садибу сільського зеленого туризму “Вакулина байка”.

vakula-sumy-2016 (153)“Організація та участь в таких програмах – гарна нагода для творення загальнонаціональної мережі активних лідерів, які мають бажання і готовність розвиватись у своїй професійній сфері і в майбутньому стояти в авангарді локальних та глобальних реформ і перетворень в нашій країні. Тож запрошуємо всіх учасників цьогорічної школи до подальшого міжособистісного спілкування, участі в інших освітніх програмах, які проходитимуть в різних містах України і будуть присвячені різним тематикам, а також до співпраці в творенні та реалізації різних ідей і проектів задля побудови сильної та успішної держави”, – зазначає декан ФБФ УКУ д-н Роман Завійський.