«Те, ким ви є, не зводиться лише до вашої професії»: випускні урочистості УКУ-2018

«Здебільшого на промовах розповідають, як досягти успіху – плануйте, працюйте, не будьте пасивними і ви будете мати успішну кар’єру. Я з усім погоджуюся, окрім останнього пункту. Успішна кар’єра ще не означає успішного життя. Кар’єра – це інструмент, щоб фінансувати своє життя. Ви не ідентифікуєтеся зі своєю професією – лікар, викладач, юрист. Те, ким ви є, не зводиться лише до вашої професії. Те, ким ви є, набагато більше того, чим ви займаєтеся», – зазначив у своєму зверненні професор Віктор Рудь, голова комітету закордонних справ Українсько-американської асоціації адвокатів під час випускних урочистостей, які відбулися 9 лютого в Українському католицькому університеті.
Сьогодні дипломи отримали випускники 7 магістерських програм – соціальної педагогіки, історії, богослов’я, випускники Духовної семінарії Святого Духа, програми з прав людини, програми Наук про дані та програми з Управління неприбутковими організаціями, три останні з яких провели свій перший випуск студентів.

«Не нарікайте на людей, які вас критикують, але будьте вдячні за поради»

Цінувати життя як таїнство і ніколи не втомлюватися пізнавати для себе світ, закликав випускників отець-ректор Духовної семінарії УГКЦ Святого Духа Ігор Бойко: «Не думайте лише про себе, але присвячуйте свій час для інших. Бо наприкінці життя ми усі постанемо перед питанням, що ми зробили для спільноти, у якій перебували. Тому запитуйте себе, що я роблю з часом, який мені даний. Дбаю лише про кар’єру, гроші чи задумуюся про те, як можу зробити це суспільство кращим. Коли ми даруємо життя іншим, тоді воно набуває сенсу. Життя – це великий скарб, який не можна змарнувати. Цінуйте те, чого ви навчилися і ширте надію там, де будете. Не вимагайте, будьте вдячні. Не нарікайте, що ще не маєте достатньо грошей, але дякуйте за отримане. Не нарікайте на людей, які вас критикують, але будьте вдячні за поради. Не нарікайте на роботу, але дякуйте, що ви найкраще можете використати час свого очікування».

Перед вами непростий шлях нового вибору, зауважив у своєму вітальному слові отець-ректор Богдан Прах: «Ви завершили час свого дозрівання і зараз будете приносити плоди. Вірю, що ви це будете робити якісно. Вітаємо і молимося за вас. Разом ми будемо творити одну велику родину УКУ».

Найважливіше, що я здобула під час навчання на програмі, – це вміння аналітичного та стратегічного мислення, ділиться враженнями випускниця соціальної педагогіки Тетяна Мікула. Свого часу вона закінчила бакалаврат, а тепер і магістратуру із соціальної педагогіки. Успішно розвиває на базі кафедри соціальної педагогіки УКУ освітній проект для дітей UCUkids. «Якщо серед твоїх мрій перше місце займає змінити цей світ на краще, тут вчать це робити професійно», – зазначає дівчина.

Випускниця програми з Управління неприбутковими організаціями Кіра Менакер мріє відкрити в Одесі Хоспіс для людей похилого віку. Ще до вступу в УКУ вона півтора роки працювала в благодійному фонді «Карітас Одеса УГКЦ», займалася координацією проектів, а також безпосереднім впровадженням благодійних акцій. Каже, що найбільшим надбанням під час навчання в УКУ є люди, з якими пощастило вчитись: «Я й досі безмежно пишаюсь знайомством з кожним із них. А ще програма розширює межі твоїх можливостей».

Іван Явнич, випускник Магістерської програми з прав людини захоплений атмосферою, яка панує в УКУ. «Тут я навчився мислити, як кажуть outside the box та чітко висловлювати свою думку», – зазначив хлопець.

«Можна довго шукати сприятливих умов, але надходить час, коли треба вкорінюватися»

Зростати, квітнути і приносити плоди – з такими побажаннями звернувся до випускників Олексій Молчановський, керівник програми з Наук про дані. Його метафора університету досить проста і зрозуміла – це сад, в якому викладачі є садівничими, студенти як дерева приносять плоди.

Університет – це не лише стіни, але і спільнота, яка нас формує. Тут ми зустрічаємо критиків і наставників. Це місце, де зустрічається багато світів – академічний і науковий, підприємництва і бізнесу, а також світ духовний. Університет – це середовище можливостей і зростання. Це сад, який відкритий різним впливам, різним явищам, де росте багато дерев, які приносять плоди. Тут викладачі як садівничі дбають про те, щоб усі дерева приносили плоди. Як із зернятка яблуні має зростати плід, так і з кожного з вас має прорости ваша мета, ваше покликання. Зростати означає бути самим собою, вкорінюватися в ґрунт, на якому стоїш. Можна довго шукати сприятливих умов, але надходить час, коли треба вкорінюватися і зростати у певній галузі. Будьте відкритими до думок інших і діліться своїми ідеями з іншими. Найкращий спосіб перевірити ідею – поділитися нею зі світом. Вартісна ідея від цього буде тільки гартуватися. Ми хочемо пізнавати вас за плодами вашої професійної і громадської діяльності», – зазначив Олексій Молчановський.