Студенти ФБФ зможуть навчатися в Університеті Палацького (Оломоуц, Чехія)

Із 28 по 31 жовтня делегація Філософсько-богословського факультету УКУ перебувала в Університеті Палацького (Оломоуц, Чехія).

Метою візиту було підписання договору про студентський обмін в рамках програми Erasmus + .
Під час свого перебування у Чехії представники ФБФ здійснили ряд зустрічей із адміністрацією Богословського факультету ім. Кирила і Мефодія Університету Палацького, а також із ректором Архиєпископської семінарії, котра співпрацює із факультетом, подібно як ЛДС СД із Філософсько-богословським факультетом УКУ. Із о. Павлом Слушкою – ректором семінарії, обговорили перспективи подальшої співпраці, що передбачатиме навчання та формацію семінаристів ЛДС СД в Оломоуці.

Адміністрація Університету Палацького ознайомила представників ФБФ УКУ із навчальним процесом на факультеті богослов’я. Діють на цьому напрямку Кафедра філософії та патристики, Кафедра біблійних наук, Кафедра систематичного богослов’я, Кафедра церковної історії та церковного права, Кафедра Літургійного богослов’я, Кафедра пасторального та духовного богослов’я, а також кафедра, що займається християнською соціальною роботою. Окрім цього, існує ще три наукових центри та інститути при факультеті: Центр дослідження патристичних, середньовічних та ренесанських текстів, Інститут міжкультурного, міжрелігійного та екуменічного діалогу, Інститут соціального здоров’я.

Усі деталі студентського обміну між університетами делегація обговорила із деканом Богословського факультету ім. Кирила і Мефодія Університету Палацького  – Пітером Тавелом, координаторами програми Erasmus+ та іншими адміністративними працівниками. І вже наступного семестру кілька студентів ФБФ матимуть змогу навчатися в Оломоуці.
Мали нагоду завітати також у Centro Aletti  – монастир oo. єзуїтів, що вразив великою бібліотекою та неймовірною мозаїкою, автором якої є о. Марко Рупнік.

Для студентів Богословського факультету в Оломоуці декан Філософсько-богсоловського факультету УКУ д-н Роман Завійський провів відкриту лекцію на доволі актуальну сьогодні тему “Церкви Сходу та Заходу: історія, богослужіння та виклики екуменізму”.

Щиро вдячні Університету Палацького за чудовий прийом! Переконані, що під час стажування у цьому ВНЗ наші студенти набудуть цікавий досвід та нові знання!