24 вересня 2015 року на філософсько-богословському факультеті відбулася науково-практична конференція «Прослава і почитання святих в УГКЦ». У своєму слові Владика Венедикт звернув увагу на те, що поняття святості зараз дещо контраверсійно сприймається навіть у церковній спільноті, він підкреслив, що насправді це є певною кризою, що ми не віримо у свою святість та святість особи, яка сидить поруч. Організатори заходу, а саме Програма Ліценціату літургійних наук ФБФ УКУ та Літургійна комісія Львівської Архиєпархії УГКЦ наголосили, що конференція має на меті окреслити питання святості та шляхи досягнення її в сучасному світі, історію почитання і прослави українських святих та особливості беатифікаційного процесу Митрополита Андрея.
Відкрив конференцію декан філософсько-богословського факультету о. Роман Завійський. Лейтмотивом конференції стали слова з послання апостола Петра «Будьте святі, Я бо святий!» (1 Пт 1,16). В першій серії доповідей було введення в поняття святості. Отець Тарас Барщевський наголосив на особливостях розуміння святості в Святому Письмі, повнота якої розкривається в Ісусі Христі. Ендрю Квінлан зосередився на моделях святості в перших віках християнства, зокрема розкриття її в мучеництві. Олександр Кащук через постать св. Максима Ісповідника наголосив, що саме через людину мав обожитися увесь світ і що кожна людина від природи покликана до святості.
Конференція має на меті окреслити питання святості та шляхи досягнення її в сучасному світі, історію почитання і прослави українських святих та особливості беатифікаційного процесу Митрополита Андрея.
Під час другої сесії конференції о. Василь Попелястий, Ігор Якимяк та Ігор Василишин окреслили історію почитання і прослави українських святих – Бориса і Гліба, Володимира і Ольги, Антонія та Теодозія Печерських, Йосафата Кунцевича та Пратулинських мучеників. Підсумовуючи, кожен з доповідачів наголосив, що визнання святості святих завжди починалося в місцевій спільноті і лише згодом, коли вони вносилися до літургійного календаря – усією Церквою.
Отець Августин Соланський у своїй доповіді висвітлив особливості почитання святих у Мукачівській греко-католицькій єпархії. Він розповів, що торік в єпархії відбувся перегляд літургійного календаря, що дало можливість оживити літургійний рік для вірних, але він звернув увагу на те, що замало внести того чи іншого святого до літургійного року, потрібне створення літургійних текстів для правдивого вшанування святого. Доповідь о. Василя Рудейка також не оминула проблем відсутності літургійних текстів для належного почитання святих.
Доповідачі конференції не могли оминути увагою постать Митрополита Андрея Шептицького, якому було присвячено низку доповідей. Отець Михайло Лесів зосередився на темі досягнення святості у вчені Митрополита, а Петро Сабат окреслив процес і принципи переходу від народного визнання святості до церковної прослави українського Мойсея. Про особливості беатифікаційного процесу Митрополита доповів отець Матей Гаврилів, ЧСВВ.
Віталій Козінчук наголосив на необхідності прославляти нових святих і в мистецтві, тому заключним штрихом конференції було представлення Тарасом Тимом проекту ікони Митрополита Андрея Шептицького, яка у майбутньому може бути офіційною “канонізаційною іконою” цього святого. Проект ікони містить центральне зображення Митрополита Андрея у повний ріст, в митрополичих ризах, а також менші бічні зображення (т. зв. “клейма”), що представляють головні моменти його життя і діяльності. Ікона була спроектована в Іконописній школі УКУ “Радруж” викладачами і студентами школи. Це доволі оригінальна робота, що намагається відобразити унікальність постаті Митрополита, його роль як церковного і національного лідера та особливі моменти його життя і звершень. Ікона поєднує традиції давнього українського іконопису та сучасну богословську і мистецьку новизну. Представлення ескізу ікони супроводжувалося цікавою і плідною дискусією щодо окремих аспектів іконописного представлення постаті митрополита Андрея.