Про Йосифа Сліпого говорили на конференції в Коломиї

3 травня 2017 року у м. Коломия з благословення владики Василія (Івасюка), єпарха Коломийсько-Чернівецької єпархії, відбулася конференція «Патріарх Йосиф Сліпий – велич та мужність», присвячена 125-літтю від дня народження патріарха Йосифа Сліпого. Цей захід розпочався святковою Архиєрейською Літургією в катедральному соборі Преображення Господнього.

У своїй проповіді владика Василій наголосив, що життя Блаженнішого Йосифа було подібне до лабіринтів, оскільки Йому постійно доводилося шукати вихід із непростих життєвих обставиин, давати відповідь на складні та неоднозначні історичні виклики, й при тому залишатися церковним провідником, духовним батьком і патріотом своєї Батьківщини.

на сайтУ конференції, що проходила у «Народному домі» м. Коломия, також взяв участь старший викладач кафедри церковної історії та науковий співробітник Інституту історії Церкви УКУ о. Тарас Бублик. Тема доповіді дослідника історії легалізації УГКЦ в другій половині ХХ століття – «Предстоятель переслідуваних за віру: діяльність ісповідника віри кир Йосифа Сліпого в 1945-1984 рр.» Доповідач зосередив увагу на основних аспектах діяльності Патріарха як Предстоятеля УГКЦ. Головним висновком доповіді була теза про те, що патріарх Йосиф, незважаючи на переслідування і репресії, 18-літнє ув`язенння, перебування поза матірною територією своєї Церкви, зумів закласти ті основи, завдяки яким УГКЦ не тільки відновила своє існування в Україні, але й активно розвивається. Також в рамках конференції в Коломиї відбувся прем’єрний показ  документального фільму «Справа “Рифи”» за участі керівника «Живого телебачення УГКЦ» Павла Казанцев