
Декан ФБФ, д-н Роман Завійський, вітаючи присутніх наголосив: “Ці книги, які з’являються сьогодні, є знаком певного відродження і служіння для цілої Церкви. Адже вони стануть в пригоді не лише студентам УКУ в рамках навчальних програм, але вони є великим скарбом. Ці видання, наприклад, будуть дуже цінними для єпархіальних семінарій, де часом нема можливості запросити дуже потужних викладачів. Тому вартість праці наших науковців, перекладачів, упорядників буде оцінюватися десятиліттями.”
У книзі «Ти будеш пасти мій народ…» містяться важливі пасторальні документи Церкви, публікації богословів-пасторалістів, де особливо звернено увагу на суть феномену душпастирства та його основні виклики.
О. Андрій Олійник розповів про історію видання збірника з пасторального богослов’я, чим саме упорядники керувалися, вибираючи, що ввійде до книги, починаючи від найбазовіших теоретичних аспектів, закінчуючи історією проповідництва і сучасними практиками душпастирства. Серед упорядників, які взяли участь в презентації, були також Юлія Вінтонів та Леся Левкович, які поділилися своїми враженнями від нового видання, з яким їм довелося працювати.
Щодо іншого видання, “Часослова двадцяти чотирьох часів. Впровадження” презентація якого відбулася 12 вересня, то часослови 24 годин, пов’язують з традицією т. зв. «неусипаючих» монахів. Збереглися кілька рукописів ХІ–ХІІ століть. І вони важливі не лише як джерела, без яких немислимо трактувати структуру богослужінь Церков візантійської традиції, – вони є цінним джерелом духовності східних Церков, з якої може живитись як особиста, так і спільнотна молитва сучасних християн.
Як підкреслив перекладач і автор впровадження до Часосолова о. Василь Рудейко, ця книга має стати не лише цікавинкою для науковців, але передусім для практикуючих християн, які прагнуть збагатити й оновити свою молитву.
Ініціативу впровадження в сучасне життя цих давніх молитовних текстів підхопив о. Руслан Грех, Він створив онлайн-записи на Youtube, і таким чином кожен може долучитися до цілодобової молитви.
Анотація на сайті Видавництва УКУ
Видання будуть корисними для для богословів, істориків, релігієзнавців, викладачів, та всіх зацікавлених у християнській духовності.