Презентація книги “Два століття служіння Богові і нації: УГКЦ на Буковині “

історія угкц 3Вчора на Філософсько-богословському факультеті УКУ відбулася презентація книги чернівецьких дослідників д-ра іст. н. Нестора Мизака та канд. іст. н. Андрія Яремчука “Два століття служіння Богові і нації: УГКЦ на Буковині “.

Презентацію організувала Кафедра церковної історії та Інститут Історії Церкви УКУ.

У праці зібрані та систематизовані невідомі факти з життя та організації греко-католицьких громад у Чернівцях та області, укладені факти та документи з візітацій митрополита Андрея Шептицького, паломництв до Риму, згадано також про участь у духовно-культурному житті краю відомих буковинців, зокрема мовиться про приналежність до греко-католицької громади Чернівців письменниці Ольги Кобилянської.

Рецензію на книгу запропонував науковий співробітник ІІЦ Володимир Мороз (Volodymyr Moroz), який наголосив, що ця праця заповнює велику прогалину в історії ГКЦ на Буковині ХІХ та ХХ століття і може бути використана для актуалізації локальної історії цього краю. Зокрема, особливо цінними є додатки у вигляді фотографій з життя греко-католицької громади та фотокопії документів минувщини та сучасності.

Відеозапис з презентації можна переглянути тут