П’ять місяців у затишному Лювені

Автор: Уляна Кахнич

Навчання в Лювенському католицькому університеті (KULeuven) Бельгії на факультеті богослов’я та релігієзнавства стало важливою подією в моєму житті.  Перебування упродовж п’яти місяців у затишному Лювені можна описати у двох частинах: навчання, а також все інше 🙂

Католицький університет у Лювені заснований ще у 1425 році. Оскільки університет функціонує не одне століття, його історія є цікавою та багатою на різні перипетії.

Наш навчальний процес був надзвичайно цікавим. А почалося все з того, що на початку семестру ми отримали перелік курсів та місяць, щоб відвідати їх і визначитися, що найбільше зацікавило для подальшого вивчення. Кожен предмет, а я обрала три, мав свої особливості. На першому відбувалися лише лекції упродовж семестру. Був ще курс, який складався з лекцій та паралельно семінарів зі студентськими презентаціями. Третій курс складався з двох частин: у першій половині курсу лекції, а згодом семінари з різного типу завданнями. Окрім лекцій, я мала нагоду відвідувати різноманітні семінари та зустрічі з відомими особистостями.

Гордістю Лювенського католицького університету є, звичайно ж, бібліотека, яка була однією з найбільших у Європі. Вона має декілька корпусів, однак для нас важливою стала центральна – надзвичайно красива, гармонійна та велика. Будь-яку потрібну книгу можна було знайти також у богословській бібліотеці, що розташована безпосередньо при факультеті богослов’я.

 

 

7 березня відбувається важливе свято покровителя богословського факультету св. Томи. Мені пощастило побувати на святкуванні, яке розпочалося зі спільної меси, потім відбулася лекція професора із Філіппін, а завершилося все спільним обідом для всіх членів університету.

Моє перебування у Лювені збагатила прекрасна спільнота Єріко у резиденції Лева ХІІІ. Єріко – це одна з дев’яти спільнот соціального зорієнтування, де проживало та спільно проводило час чотирнадцять активних, життєрадісних осіб з різних країн. Наш соціальний проект полягав в організуванні благодійного вечора, кошти з якого передаються на допомогу діткам або особам, що потребують допомоги. Ми також зробили вечір-караоке, а зібрані кошти відправили на відбудову майданчика у одному з дитячих будинків Африки, де саме в той час проходила стажування дівчинка із нашої спільноти. Неабияку радість нам принесли фото майданчика, отримані через три місяці.

Окрім того у нас була традиційна спільна вечеря щотижня, а цікавинкою було те, що, готуючи почергово, ми мали змогу посмакувати традиційними стравами різних культур. Закінчувалися такі зустрічі затишними вечорами зі спільним переглядом різних фільмів. Зрештою, на завершення навчального року всі спільноти збиралися на подячну месу та барбекю.

Не обійшлося і без подорожей. Мандрівка до Парижа стала дуже цікавою, адже окрім запланованих оглядів, я також взяла участь на один день у житті молоді при церкві св. Володимира та зустрілася з молоддю УАЛ Харкова. Ми  спільно провели чудесний вечір із бансами та піснями.

Перебування у Лювені для мене було немислиме без української спільноти при храмі Покрова Пресвятої Богородиці. Перша зустріч з українцями різних країн відбулася у Брюсселі на грі «Що? Де? Коли?», у якій я зіграла, як учасник команди «Лювен». Це була одна з багатьох цінних для мене подій, що закарбувалися у серці та викликають посмішку, згадуючи стажування у Бельгії.

Також наша маленька спільнота від парафії організувала поїздку до Нідерландів у відомий парк тюльпанів «Кюкенгоф». Щотижня у неділю ми збиралися на Божественну Літургію.

Часто можу запитувати себе: що ж дає навчання закордоном, чи, радше, як воно позначається на тобі? Насправді, важко окреслити ці відчуття словами, коли від спогадів, перш за все, з’являється посмішка. Це досвід як академічний, так і життєвий; це навчання, яке вимагає неабияких зусиль; це знайомство з незліченною кількістю людей, де кожен несе з собою маленьку частинку своєї культури; це пристосування до іншої ментальності, способу життя; це особистий зріст, коли вчишся самостійно долати різні труднощі, адже не все і не завжди буває «рожевим»; це прийняття викликів і відповіді на них; це друзі, без яких важко було б уявити собі спільні семінари, підготовку до іспитів, а згодом прогулянки затишними куточками студентського містечка Лювен.