Отець Олег Кіндій прочитав курс «Примирення і релігія» для учасників літньої школи у Польщі

Викладач УКУ о. Олег Кіндій прочитав курс «Примирення і релігія» на П’ятій Центральноєвропейській літній школі, що відбулася 22-28 серпня 2015 р. в Кракові-Жмьонці, Польща.

загальне фотоЛітня школа в с. Жмьонца, що на півдні від Кракова, організовується вже вп’яте стараннями Міхала Лучевського, директора Центру думки Івана Павла ІІ у Варшаві, о. Олега Кіндія, викладача кафедри богослов’я УКУ, та Мартина Лютерана, ректора Колегіуму ім. Антона Нойвірта у Братиславі. «Основною метою цієї школи є обговорення сучасних викликів суспільства, які турбують молодих людей Центральної та Східної Європи, що хочуть бути успішними громадянами своєї держави, залишаючись вірними вченню Католицької Церкви», прокоментував мету школи Міхал Лучевський.

Цього року основною темою семінарів було питання миру, війни і примирення у контексті російської агресії та воєнних дій на сході України. Особливу увагу було присвячено особі Івана Павла ІІ, який зробив великий внесок у процес примирення у світі, а зокрема на європейському континенті. Учасники літньої школи мали можливість обговорити діяльність польського руху «Солідарність», його соціальної, політичної, релігійної та економічної складових.

Отець Олег Кіндій представив тему війни і миру на основі біблійних, патристичних та сучасних концепцій Католицької та Православної Церков. Особливу увагу було присвячено теорії «справедливої» війни, яка сформувалася в контексті соціальної доктрини Католицької Церкви, а також контраверсійному поняттю «православний народ», яку сформувала соціальна доктрина Російської Православної Церкви.

«У сучасному українському та європейському контекстах легко потрапити в ідеологічні пастки оправдання війни або оправдання дезертирства і використати релігію для легітимізації своїх поглядів», – стверджує о. Олег, – «але вибір полягає не між крайнощами відстороненого пацифізму чи войовничого націоналізму, а в можливості залишатися людиною, яка живе в гармонії Богом, зі своїми побратимами та з іншими народами».

У цій літній школі з України взяла участь випускниця УКУ Марія Іванів та студент третього курсу УКУ/ЛДС Юліан Вендзілович. Літня школа у Жмьонці – це нагода для інтелектуального збагачення, а також для ближчого знайомства трьох народів Польщі, України та Словаччини, які мають не лише спільні кордони, але й схожу культуру, релігійну свідомість та історію.