“Насамперед ця поїздка дала мені зрозуміти, що ми пізнаємо себе лише завдяки взаємовідносинам”, – Ірина Бурбан про літню школу в Польщі

Про досвід навчання за кордоном розповідає наша студентка Ірина Бурбан.

Цього літа, наприкінці липня, я мала чудову можливість навчатися у літній школі Польщі. Саме навчання тривало більше тижня та було спрямоване на вивчення англійської мови. Там я відкрила для себе культуру даної країни, зустріла нових друзів та познайомилася з іншими учасниками, які приїхали з Америки, Великобританії, Польщі та Словаччини. Протягом трьох днів ми перебували  у маленькому містечку поблизу Кракова, де красива природа надихала та сприяла нашому розвиткові та відпочинку. Ці дні минули дуже швидко, адже програма була насиченою цікавими лекціями та дискусіями про моральні чесноти: святість, справжнє лідерство, нові уявлення про добробут та процвітання життя.

Цю пізнавальну мандрівку можна назвати шляхом Папи Івана Павла II, адже кожного дня ми  відвідували нові місця, де Кароль Войтила молився, відпочивав та проживав з батьками. Кожен міг завітати до будинку Войтил, побачити його особисті  речі, що допомогло відчути та поринути в атмосферу тих часів. Кожного вечора учасники із різних країн представляли свої особливі традиції, пісні, танці та пригощали різноманітними смаколиками – це були так звані «вечори-представлення” своєї країни.

Отець Олег Кіндій відправляв Божественну Літургію в східному обряді. Кожен присутній міг долучитися до молитви та побачити красу східного богослужіння.  Протягом наступних днів ми проживали в бенедиктинському монастирі, де на території була розташована церква. У цьому особливому місці я змогла  долучитись до літургійного життя, ранкової молитви та Меси. Найбільше мені сподобався формат навчання, оксфордські дебати та відпочинок на байдарках.  Хочу подякувати своєму університету та Філософсько-богословському факультету за можливість вдосконалювати свої знання з іноземної мови, навіть поза академічним роком.

Насамперед ця поїздка дала мені зрозуміти, що ми пізнаємо себе лише завдяки взаємовідносинам. Для того, щоб  бути  справжнім лідером, потрібно спершу зрозуміти себе, стати лідером для себе, бути чесним із собою, перестати боятись перешкод, лише тоді зможемо стати  прикладом для інших. Саме Іван Павло II був справжнім лідером для усієї Католицької Церкви, подаючи приклад справжньої вірності, мудрості та святості.