Місійність як оздоровлення в діалозі: відбувся семінар кафедри пасторального богослов’я

29 травня 2018 року відбувся науково-практичний семінар  на тему «Місійність як оздоровлення в діалозі: досвід діяльності в Одеському екзархаті УГКЦ». Захід організувала кафедра пасторального богослов’я ФБФ УКУ. Його учасниками були о. Ігор Колісник, с. Тереза Водяна та о. Василь Ліниця, які належать до Чину Найсвятішого Ізбавителя та не один рік здійснюють місійне служіння в Одеському екзархаті.

Місіонери радо поділилися своїми думками та досвідом щодо місійної діяльності. Зокрема, о. Ігор Колісник говорячи про місійність, наголосив на тому, що Ісус бачить свою місію у тому, щоб допомогти людині відновити стосунки з Богом та ближнім, тобто оздоровити їх. Саме Христос є тим, який дає це зцілення. Воно ж приходить в діалозі. Наша місія полягає у тому, щоб відповідати місії Христа, тобто також у оздоровленні. Воно є можливим у діалозі, який передбачає готовність мінятися та шукати Істину, якою є Христос.

Отець Ігор зазначив, що наша місія буде невдалою, якщо ми думатимемо про числа, структури, адже не у цьому вона полягає. Місійність – це намагання допомогти людині зцілитися. І це є завданням усіх нас, християн.

Також с. Тереза Водяна та о. Василь Ліниця поділилися своїм досвідом місійного служіння  в Одеському екзархаті, який сьогодні налічує 49 парафій. За два роки вони провели парафіяльні місії, великопосні та різдвяні реколекції у численних парафіях, літні дитячі табори, зустрічі з військовими, медиками та інші заходи. Дуже часто, наприклад діти, вперше у своєму житті чують про Христа і тому проповідування носить керигматичний характер. Та водночас люди там є надзвичайно відкритими, тому й спілкування народжує дружбу.

Наостанок, місіонери наголосили на тому, що звісно місійна і пасторальна праця на Заході України та на Півдні відрізняється, та було б добре якщо б ми могли більше пізнавати одне одного, взаємно підтримувати та допомагати. Тому й діалог між нами є життєво необхідний.