Львівські богослови взяли участь в міжнародному симпозіумі у Варшаві

327-28 квітня 2017 р. делегація УКУ взяла участь міжнародному богословському симпозіумі у Варшаві. На дводенну науково-дослідницьку зустріч в Папському богословському факультеті (відділ св. Івана Христителя) зібралися богослови з різних університетських осередків Європи: Словаччини, Словенії, Чехії, Угорщини, Австрії, Італії, Польщі та України, щоб обговорити потребу слухання Божого слова та навернення у богословському дискурсі.

Україну, а власне Український Католицький Університет представили декан ФБФ о. д. Романа Завійський та його колеги-богослови, о. Олексій Завада та о. Андрій Олійник. Українські науковці взяли активну участь у робочих засіданнях симпозіуму. Доповідачі, переважно ректори і декани богословських вищих шкіл, звернули увагу на основні виклики для комунікації богословських ідей сучасному європейському суспільству, яке по своїй суті спрямоване у напрямку секуляризації.2

Учасники застановилися над словами папи Франциска, спрямованими до сучасних богословів і вчених. Так, у промові до університетської спільноти в Сардинії, Папа визнав, що в епоху кризи, постійна зміна завдання університету є шукати і знаходити шляхи надії, які можуть відкрити нові горизонти суспільства. «Університет є місцем створення і передачі науки, зростання в мудрості в найглибшому сенсі цього слова, інтегральна освіталюдини».

1

Власне, симпозіум спрямований на зміцнення богословських центрів в Центральній і Східній Європі. Тому учасники мали нагоду обговорити проблеми якості богословської освіти. Під час виступів зачепили проблеми вивчення богословських дисциплін, важливості втілення на практиці нових способів у дидактиці богослов’я, а також започаткували дискусію щодо ролі та завдань богословських навчальних закладів у важливій справі здійснення нової євангелізації серед народів Європи.

Theological Conference - Dzień 1-35-Edit