Літня школа «Лідери освітніх інновацій» пройшла в Уневі

Третій рік поспіль зібралися вчителі католицьких шкіл УГКЦ на професійну та особистісну формацію в рамках Літньої школи «Лідери освітніх інновацій» у Святоуспенській Унівській Лаврі. Завершилася Літня школа для освітян  в Українському католицькому університеті участю у форумі «Твори» 22-23 червня.

Інтенсивна програма школи кожного року має свої особливості, та щоразу організатори, а саме Комісія в справах освіти і виховання УГКЦ, Освітньо-методичний центр ім. о. Юліана Дзеровича, Український католицький університет, ставлять три важливі цілі перед учасниками: професійне зростання, особистісна формація ідентичності вчителя католицької школи, духовна формація.

Зоною росту вчителя і викликом одночасно був богословський предмет «Жіночі постаті Біблії». Викладацька майстерність пані Галини Теслюк,  викладачки кафедри біблійних наук філософсько-богословського факультету УКУ, допомогли учасникам подолати трудність входження в новий предмет, зацікавили та відкрили для слухачів глибину Божого Слова, віднайдення Його актуальності для нас, віднайдення себе, своїх прагнень та недоліків у постатях давнини.

Про розвиток емоційного інтелекту, стрес-менеджмент, професійне вигорання і внутрішні ресурси представила психолог, тренер Ірина Матійків. Учасники отримали цінні поради та вправи, наприклад “правило шести секунд” у щоденному спілкуванні, методи віднайдення ресурсів, щоб відновлювати свої сили та допомагати іншим. А також, як робити екологічні та здорові запаси з літніх фруктів за рецептами Олександри Палагіцької.

Методичні заняття та інтерактивні лекції провели методисти-практики, учасники робочої групи НУШ Наталія Древняк-Сарабун і Наталя Партика. З початком нового навчального року освітянки по-новому будуть прочитувати конспекти лекцій  Наталі Древняк-Сарабун, вчителя-методиста, про інтерактивні вправи на етапах вивчення нового матеріалу, складати цікаві конспекти уроків та навчальних екскурсій. Учасниці зможуть творити надихаючі ранкові зустрічі у класах  за методикою Наталі Партики.

Про можливості формації та шліфування майстерності розповіла  с. Георгія Припутницька, директорка ОМЦ ім. Дзеровича, на лекції «Освітня політика. Створення Освітньо-методичного центру імені о. Ю. Дзеровича та його завдання».

Надзвичайно корисними стали тематичні зустрічі для обговорення, бачення і вироблення візії розвитку та визначення нагальних «больових» точок в сучасній педагогіці. Зокрема, серед важливих тем була, як відновлювати свій статус вчителя католицької школи, де стали у пригоді настанови с. Христофори Буштин та о. Петра Майби.

Своїми враженними від Школи ділиться педагог Світлана Левицька: “Програма Літньої школи “Лідери освітніх інновацій” прийшла до свого завершення, цілі досягнуті, поставлені завдання виконані. Та насправді, все ще попереду. Дякую всім та особливо організаторам за велике щастя зустріти стільки колег-однодумців. Кожен з вас маленьке диво у цьому світі, яке випромінює своє особливе світло. Я збагатилась новими знаннями, але найголовніше – я знайшла друзів. Для мене Літня школа 2018 – це неймовірні дні проведені в Святоуспенській Унівській Лаврі”.

Наталія Кокар доповнює: “Літня школа 2018 “Лідери освітніх інновацій” в Уневі – це духовне збагачення на лоні природи без інтернету, гаджетів, просякнуте дружніми обіймами, усмішками, цінними знаннями. Ці дні я буду згадувати постійно і ці спогади будуть мене гріти, а ще я зможу подзвонити кожному і щиро поспілкуватися. Дякую сестрі Георгії за натхнення і вашу працю разом з дівчатами. З нетерпінням очікуватиму наступну школу”.

Завершилася школа на освітньому форумі “Твори”, організованому Простром освітніх ініціатив УКУ. Серед учасників заходу були освітяни, представники бізнесу, громадські діячі та керівники соціальних проектів, яким вдалося реалізувати свої ідеї завдяки креативному підходу. Приємно зазначити, що переможцем конкурсу стала команда, в якій працювали два вчителі католицьких шкіл зі Львова і з Івано-Франківська. Участь у форумі УКУ стала для учасників розширенням горизонтів, адже, мали можливість послухати презентації про досвід освітньої системи в Ізраїлі, Новопечерської школи в Києві, про історії створення та плани розвитку Українського католицького університету.