Кафедра богослов’я відкрила в Одесі нову сертифікатну програму УКУ

Минулого тижня, 17 грудня, в Одесі відкрили нову сертифікатну програму кафедри богослов’я УКУ «Християнин перед суспільними викликами часу». Учасниками цього проекту стали підприємці, фермери, працівники сфери культури й науки Одещини та Миколаївщини. У відкритті програми та в першому модулі взяли участь Віктор Жуковський, завідувач кафедри богослов’я УКУ, Тарас Дзюбанський, голова Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків, Петро Дарморіс, голова центру протидії корупції УГКЦ. З вітальним словом до організаторів та учасників звернувся о. д-р Андрій Танасійчук, канцлер Одеського екзархату.

b_680_0_16777215_0___images_stories_vidkryttya_odesa.jpg

«Ця програма унікальна не тільки тому, що вона вперше запропонована та діє в українському контексті, але й тим, що в навчанні будуть поєднані духовно-християнська сфера зі, здавалося б, протилежними сферами бізнеса та політики, – розповів про особливість і міждисциплінарність пропонованого курсу керівник програми, завідувач кафедри богослов’я УКУ д-р Віктор Жуковський. – За допомогою прикладних проектів змін, які самостійно запропонують учасники, ми розглянемо християнський спосіб мислення, який стверджує, що в сучасних реаліях можна сповідувати християнські цінності та бути водночас успішним і прогресивним на своєму робочому місці. Наші спікери та тренери ставлять за завдання продемонструвати дієвість соціального підходу Церкви до щоденних викликів та дилем чи то бізнесмена, політика, менеджера, чи то студента, людини, яка щойно починає свій кар’єрний шлях, що може бути або корумпованим і нібито успішним, або чесним і справді успішним».

b_680_0_16777215_0___images_stories_sugonyako_2_odesa.jpgПерший модуль програми був присвячений проблематиці суспільних викликів перед Україною, корінь яких криється в економічній нестабільності держави та корупції, а, водночас, вирішення яких можна знайти в соціальній доктрині Церкви. Відтак, учасники спочатку прослухали відеозапис лекції проректора УКУ Мирослава Мариновича «Суспільні виклики і християнські відповіді: світ і Україна», де спікер порушив тему цінностей у постінформаційному суспільстві. Потім Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків, глибше розкрив порушену проблему крізь призму економічної політики в Україні. Тема другої лекції – «Українська економіка: стан, причини та перспективи. Ціннісні орієнтири виходу з кризи». Окрім питання власності та політики банків на території України, лектор паралельно розглядав робочу еміграцію українського населення як наслідок корумпованої фінансової системи держави, яка заважає створити та підтримувати гідні вітчизняні місця праці.

У другій частині першого модуля виступив Петро Дарморіс, голова центру протидії корупції УГКЦ, із лекцією на тему «Соціальне вчення Церкви: минуле і сучасність, принципи і динаміка, теорія і практика». Під час доповіді було окреслено межі впливу та практичності соціальної доктрини Церкви, наскільки ці документи дієві та актуальні в сучасному світі. Зокрема, особливу увагу було звернено на останні енцикліки папи Франциска.

b_680_0_16777215_0___images_stories_darmoris_odesa.jpg«Соціальна доктрина Церкви – це своєрідний готовий сценарій для побудови суспільного блага, починаючи від конкретної людини, сім’ї, закінчуючи країною та світом, – наголосив Петро Дарморіс. – Церква не має бути тільки там, де добро, Вона повинна йти туди, де є зло й сіяти добро там».

b_680_0_16777215_0___images_stories_lototskyy_odesa.jpgПісля жвавої дискусії довкола останньої лекції, учасники мали нагоду підбити підсумки та подивитися на порушені проблеми крізь богословську призму, у чому допоміг о. Прокопій Лотоцький, ЧСВВ. Головним чином роздуми та висновки першого модуля програми були побудовані довкола біблійної цитати «Де скарб мій, там – моє серце».

Другий модуль програми запланований на 28 січня 2017р. і присвячений темі «Економіка і бізнес: стан, виклики і перспективи: християнський фокус».

 

 

Довідка:

Сертифікатна програма «Християнин перед суспільними викликами сучасності» буде складатися зі 6 модулів, протягом яких учасники матимуть нагоду не тільки почути лекції відомих українських науковців і бізнесменів, які вже успішно організовують свою роботу відповідно до християнських засад, але й створити власний «Проект змін» на базі семінарів, дискусій та отриманого практичного матеріалу у вигляді конструктивних порад. Власне, результатом навчання буде презентація моделі «Проекту змін» у конкретній сфері професійної діяльності кожного учасника.

Цей проект покликаний допомогти українському суспільству на його шляху до оновлення та розвитку демократії, вкорінюючи християнські цінності у стратегічно важливі для розвитку України фахові напрямки. Ця програма – ціннісно-зорієнтована формація професіоналів у політиці, підприємництві, управлінні тощо. Це шлях пошуку, прийняття рішень та змін у щоденному професійному житті перед суспільними викликами сьогодення.