Екуменічна молитва в УКУ: християни з різних церков молилися за єдність та мир в Україні

Цьогоріч християни відзначають 500-ліття реформації і наголошують на важливості єдності між різними гілками християнства. З метою пропагування цього примирення у стінах Українського Католицького Університету відбулась екуменічна молитва за єдність християн та мир в Україні.

dsc_6458Спільна молитва, покликана зародити у серцях християн прагнення до примирення, відбулася 25 січня на філософсько-богословському факультеті УКУ, в каплиці Ап. Йоана Богослова. На захід завітали священники – представники різних церков, а також курсанти – майбутні військовослужбовці та львів’яни.

«Сьогодні християни у всьому світі є поділеними, відтак, ми вирішили об’єдналися у тижневій молитві за єдність між церквами, – наголосив о. Роман Фігас, працівник Інституту екуменічних студій УКУ та організатор події. – Своєю молитвою ми хочемо долучитися до міжнародної ініціативи, метою якої є роздуми над тим, чому існує поділ між християнами і наскільки важливо плекати єдність. Ця ініціатива приносить ще більше плодів, коли ми молимось не на одинці, а спільно стаємо перед престолом Божим і просимо єдності, яку змогли б реалізувати у повсякденному житті».

dsc_6460dsc_6465

Під час богослужіння усі присутні запалили свічки як символ єдності у молитві, а під час молитви «Отче наш» об’єдналися за руки.

«В час війни почути заклик до любові, тим паче, до любові до ворога дуже важливо, – зауважив у привітальному слові о. Василь Саган, золочівський декан УАПЦ. – Вуха чують, але розуму важко це збагнути, але те, що ми не можемо зрозуміти розумом, діється ласкою Божою, тому сам Христос дає нам приклад любові. Нам залишається шукати це примирення та любов у своїй душі і виносити їх на зовні».
dsc_6470

dsc_6493

Про важливість долати бар’єри між католиками, православними та протестантами наголосив о. Григорій Драус, настоятель римо-католицької парафії св. Йоана Павла II у Львові та в’язничний капелан Римо-католицької Церкви в Україні.

«Примирення, яке є лозунгом цього тижня є примирення в Ісусі Христі. Треба змінити наше бачення, і збагнути, наприклад, що православні не перебільшують своєї вірності перед Христом, а протестанти не тільки вірять сильно, але й чинять відповідно. І це примирення міняє бачення», – каже о. Григорій Даус.

dsc_6516

До привітального слова долучився і Богдан Кульчицький, священник УПЦ КП, який виконує свої душапастирські обов’язки не лише в Україні, але й в Римі, Неаполі.

«Вчора я побував на вулиці Інститутській, з якої почалася революція. Там, у капличці, яку обслуговує греко-католицька церква, але яка відкрита для усіх, я мав честь відслужити, – розповідає о. Богдан Кульчицький. – У мене з’явилося особливе відчуття, адже на цьому місці люди пролили кров за ближнього, через любов до ближнього. А Христос каже, якщо ви матимете любов між собою, то по цьому пізнаю, що ви Мої учні».

dsc_6447

В екуменічній молитві взяв участь також і отець Тадеос Геворгян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви, який наголосив, що «наша єдність полягає не у тому, хто до якої церкви належить, а у тому, чи є між нами єдність духовна».

Родзинкою заходу став оригінальний різдвяний вертеп у виконанні студентів УКУ, з яким вони побували у прифронтовій зоні АТО.

Підготувала Оксана Левантович

Фото: Олександр Ласкін