День відкритих дверей УКУ: як це було

Цієї суботи, 3 листопада, у Центрі Шептицького відбувся День відкритих дверей УКУ. Учні та їхні батьки з’їхалися із різних куточків України, аби дізнатися про бакалаврські програми УКУ, ознайомитися із студмістечком, навчальним процесом, а також дізнатися про гранти та міжнародні стажування.

Кожна із програм мала можливість представити себе на дискусійній зустрічі та на ярмарці. Заступник декана із міжнародних зв’язків о. Олег Кіндій та студенти 3 курсу Андрій Синишин та Марта Хомутенко розповіли  абітурієнтам та їхнім батькам про особливості навчання на ФБФ. Зокрема звернули увагу на формування особистості студента в університеті.

“Тут усе роблять інакше, зосереджуючись не тільки на кінцевому результаті. Є мета, навчальні плани і таке інше. Так само було і в школі: я знала одне – потрібно робити д/з, бо так я зможу закінчити школу. В УКУ все по-іншому. Тут ти хочеш робити краще – і це стосується як академічного навчання, студентського самоврядування, так і різних проектів, стажувань, студентських обмінів. Якщо минулого року ми зробили це класно, то цього року потрібно зробити ще крутіше. Або ж у тебе виникає ідея покращити щось чи запровадити нововведення – це завжди підтримають. Я не можу стверджувати, що УКУ формує. Воно радше надає платформу, на якій ви формуєтеся самі. А потім це відображається на вашому подальшому житті”, – ділиться досвідом навчання в УКУ Марта.

А свою чергу Андрій доповнив Марту, взявши до уваги такий важливий компонент УКУ, як формування спільноти:

“Мені здається, що пріоритетом УКУ і є робити краще. Ніхто не ставить кінцевої мети: ми досягнемо цього і зупинимося. На якому би ти рівні не був –  тобі казатимуть, що треба досягати більшого. Власне, в цьому аспекті формується команда, спільнота. Не збірка людей, де кожен йде в інший бік, а спільнота, яка має одну мету – бути кращими”.

Цікавило абітурієнтів також питання, чому варто вступати на Філософсько- богословський факультет і які можливості подальшого працевлаштування. Студенти поділилися, що, навчаючись на 3 курсі, вони усвідомили, що цей факультет не дає спеціальність,  він дає освіту. Дає зрозуміти, як облаштований цей світ, що таке соціум, як із ним взаємодіяти, а найважливіше – допомагає віднайти своє місце у цьому світі, покликання та гармонію. “Це найбільше, чим я завдячую УКУ”, – зазначає Андрій. Студенти також вважають, що та освіта, яку вони здобувають на ФБФ, дає дуже широкий спектр можливостей для кар’єрного розвитку. Уже під час навчання студенти мають змогу спробувати себе у багатьох сферах, проходячи практики у різних установах. Після закінчення цього факультету люди реалізуються в напрочуд різних напрямках: хтось займається політикою,  хтось катехизує дітей, хтось продовжує наукову діяльність або ж втілює різні соціальні проекти. Факультет допомагає знайти себе – і це найважливіше, – переконані студенти.

Гості університету мали нагоду також поспілкуватися зі студентами бакалаврських програм на ярмарці. Студентки ФБФ радо розповідали кожному зацікавленому про навчання на факультеті, а також частували цукерками.

Завершили День відкритих дверей майстер-класами. Філософсько-богословський факультет представила викладачка Кафедри церковної історії УКУ, яка дуже доступно та цікаво розповіла про роль жінок в українському суспільстві і християнстві з історичної точки зору. Представили абітурієнтам також додаткові можливості навчання на сертифікатних програмах, що діють при ФБФ. Тарас Тимо – викладач УКУ, директор та співзасновник Іконописної школи “Радруж” розповів про знання та навички, які можна здобути завдяки навчанню на цій школі.

Щиро дякуємо усім абітурієнтам та їхнім батькам за те, що завітали до нас і тим самим допомогли зробити цей день особливим та натхненним! Маємо надію, що наступного року побачимо вас знову в стінах УКУ, але вже в ролі студентів!