Декан ФБФ взяв участь у святкуванні п’ятдестиріччя англомовної програми в Лювені

Один з найстарших богословських факультетів та університетів світу, Лювенський католицький університет у Бельгії цьогоріч святкував 50-річчя англомовних міжнародних програм. Серед його випускників є декан ФБФ о. Роман Завійський, який закінчив його у 2001 році. Він був серед головних промовців урочистостей, на які з’їхалися богослови-випускники з 5 континентів.

Кілька фактів про ЛЮВЕН:

• однин з найстаріших університетів світу – заснований у 1425 р.
  • KU Leuven займає 40 місце  серед університетів усього світу, відповідно до рейтингуTimes Higher Education (2017)
  • Його богословський факультет входить в десятку найкращих богословських факультетів світу.
  • KU Leuven був номінований Reuters як найбільш інноваційний університет у Європі в 2016 та 2017 роках.

Проте зв’язки України з Лювеном сягають далі, ніж 50 років  – їх пов’язує визначна постать УГКЦ – Митрополит Максим Германюк, який ще в 1939 як священик приїхав на студії до Лювену. У 1943 році він захистив тут докторську дисертацію на тему «Євангельські притчі» та, завершивши студії,  отримав найвищий науковий ступінь у богослов’ї від Католицького університету Лювену – Maitre Agrege.

У повоєнні часи, починаючи від 1945 року, отець Германюк опікувався біженцями-українцями, які прибували до Бельгії після Другої світової війни. Особливо піклувався молоддю: заохочував до вищих студій, допомагав зі вступом у Лювенський католицький університет, шукав для студентів стипендії, посприяв у заснуванні студентського дому для них, був духівником студентського товариства «Обнова».

Також, уже як митрополит, Максим Германюк брав активну участь у Другому Ватиканському Соборі. Був членом підготовчої богословської комісії та під час Собору був обраний як член Секретаріату зі сприяння християнській єдності. Протягом чотирьох соборових сесій він мав 10 виступів.

Про значення сучасної співпраці між УКУ та Католицьким університетом Лювену розповідає декан ФБФ, диякон Роман Завійський: «З часу відновлення ЛБА та відродження богословської програми для багатьох наших студентів та випускників KU Leuven став стартовим майданчиком у світ міжнародних богословських студій,  чимало захистили тут свої ліценціатські, а дехто і докторські роботи. Зокрема, четверо випускників із найпершого випуску ЛБА, – серед них і я, а також Тарас Хомич, Тарас Тимо та Віктор Жуковський навчалися в Лювені на ліценціаті. Тарас Хомич отримав у Лювені і свій докторат.

Співпраця між факультетами продовжується,  – наголошує о. д-н Роман, – нас об’єднує Еразмус і майже кожного семестру хтось з наших студентів їде до Лювену на стажування. На сьогоднішній час там навчається троє уківських студентів – двоє на докторській програмі, один – на ліценціатській. Ця довголітня академічна дружба є великою цінністю для нас.»