«Бути розумними – небезпечно», – архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті до випускників УКУ

Сьогодні в Українському католицькому університеті відбулися урочистості з нагоди випуску 76 магістрів з соціальної педагогіки, історії, богослов’я та Львівської духовної семінарії. З отриманням диплому їх привітали рідні, духовенство вишу, викладацький склад та почесні гості університету.

ФОТОгалерея

DSC_6634

На архиєрейській літургії випускників-магістрів поблагословив Президент УКУ владика Борис Ґудзяк, закликавши бути вірними навіть у дрібницях. «Ви представники того покоління, яке зрушило наш народ у паломництві від страху до гідності. Вже у цьому юному віці ви бачили неймовірні діла Господні. Будьте вірними в малому, щоб воно виростало у велике. Служіть Живому Богу. Жодній примарі, жодній ідеології чи фантазії. Дякуємо за вас, за це тихе пережиття, за ваше паломництво. Молимося за вас, щоб благословення Господнє вас супроводжувало. Щоб мала вірність виростала, щоб ваші малі особисті кроки ставали сімейними, суспільними, всецерковними», – настановив владика.

DSC_6622

У своєму вітальному слові на урочистостях ректор УКУ Богдан Прах наголосив, що найбільший дар кожного з нас – це вміння бути уважним до ближнього.  «Навчаючись в УКУ, ви досвідчували багато добра, мали нагоду зустріти цікавих людей, зустріти Бога, – зазначив він. – У щоденному житті пильнуйте ваших друзів, кожну людину, яку зустрінете на дорозі. Ви показуєте, ким ви є через своє ставлення до іншого.  Будемо молитися за вас, а ви не забувайте про цю альма-матер, яка через відданість і посвяту, старається дати вам найкраще».

Бути вдячними батькам, університету та  вміння робити правильний вибір – три речі, на яких наголосив ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко у своєму зверненні. «Сьогодні ви радієте з того, що завершили один етап, і починається новий. Тут ви здобували знання, які доповнили вас і сформували, збагатили вас інтелектуально і духовно. Зараз настає третій етап – що ж робити з усім тим, що отримали?. Це момент вибору. Я заохочую, щоб цей вибір був правильним», – зауважив о. Ігор Бойко.

DSC_6772

Почесний гість урочистостей Олександра Гнатюк, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» та професор Інституту славістики Польської Академії Наук у своїй промові зауважила, що Україна поступово перейшла від етнічної ідентичності до громадянської. Цей шлях тривав вже 20 років і дочекалися його лише в кінці 2013 року, зазначила вона. Науковець звернула увагу на те, що в українському суспільстві з’явилися такі ознаки громадянського суспільства: як здатність до мобілізації, повага до гідності і вміння її відстояти, а також готовність до примирення.

«Через російську агресію проявилася українська здатність до захисту. Це був найбільший виклик для української незалежності. Дуже мало людей лишилися байдужими. Байдужість та індиферентність  до твого ближнього – це спадок Радянського Союзу. Кажуть, що ціна заплачена за Майдан була занадто великою, якщо порівнювати її зі змінами в економічному і політичному плані. Однак якщо суспільні зміни можна виміряти, то зміни в ідентичності можна помітити лише з більш віддаленої перспективи», – наголосила Олександра Гнатюк.

З духовенства на випускних урочистостях також побував Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні та єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Венедикт Алексійчук.

Апостольський нунцій зазначив, що між Майданом і університетом є великий зв’язок, бо як один, так й інший змінює ментальність людей. Перше, що він зробив після приїзду в Україну – це відвідав Інститутську в Києві, де гинули Герої Небесної сотні. «Насправді це небезпечно бути розумними, бо це є ті, кого першими вбивають у часи диктатури. Ваш диплом є бомбою. Вона може вибухнути у ваших руках, і ви маєте бути готовими до жертви, – звернувся Архиєпископ Клавдіо Ґуджеротті до випускників. – Життя народу не зміниться, якщо не зміниться ментальність. Тут ви працювали над своєю ментальністю. Ви є посланцями зміни цієї ментальності. Треба вийти із замкнутого кола, коли менший очікує, що ставши великим, також буде красти. Завтра Україна на вас чекає, щоб ставати кращою. Від вас багато вимагається. І сьогодні, тут перед Божим обличчям маєте постановити собі – ніколи її не зраджувати».