“Будьте сіллю землі”: на філософсько-богословському факультеті cтартував новий академічний рік.

DSC_1020Декан факультету, диякон Роман Завійський, привітав семінаристів та мирян, які цьогоріч стали першокурсниками-богословами. Він побажав щоб УКУ став справжнім домом для першачків, особливо для тих, хто приїхав з інших міст. Адже географія наших студентів розширюється: є люди з Центральної, Східної України, навіть з Криму. Зокрема, Цьогоріч маємо першокурсниць із Києва та Харкова.

“Для тих, хто вперше в корпусі ФБФ, – звернув увагу декан, – хочу вказати, що навіть архітектура, прозорий дах, простір певною мірою зображає філософію нашої освіти – прозорість, прагнення до істини, до Христової правди. Це ті цінності, які ми хочемо нести для наших студентів.

Більше фото з інавгурації нового академічного року тут>

Д-н Роман Завійський розповів про основні віхи історії філософсько-богословського факультету, який веде свої витоки від Львівської Богословської Академії, заснованої ще митрополитом Шептицьким.

“На жаль, не можемо повернути те, що було зруйноване за роки лихоліть, – сказав він, – однак завдяки добрій волі наших жертводавців повстав цей новий богословський центр у Львові: наш факультет, Львівська Духовна семінарія, і тепер Патріарший Дім.DSC_1075

Важливо, щоб ви чулися частиною цієї славної історії й відчували місію побудови майбутнього суспільства і Церкви.Сьогодні УКУ розрісся, і важливо розуміти, що все що ми тут робимо, як університет і як факультет, – стоїть на фундаменті поваги до гідності людської особи. Якщо зазирнемо в історію, побачимо, що лихоліття XX віку, війни, голодомори починалися з ідеологій, де в якийсь момент зникав сенс поваги до людини. Як тільки розуміння,, що кожна людина, маючи безсмертну душу, створена на образ і подобу Божу, зникає, – виникають системи, спрямовані нищити людину фізично. В цьому постає важливе покликання богослова і богословського факультету – плекати розуміння гідності людини!

Друге – те що ми живемо в цифровий вік, коли вже забуваємо, що таке потреба піти в бібліотеку, зазирнути в друковану книжку. Адже ми можемо знайти всю інформацію зробивши кілька кліків на екрані нашого гаджета. Але коли ми подивимося на будь-яку клавіатуру, побачимо багато різних літер та символів, однак там немає кнопки “Еврика!”, “Знайшов!”. Ніяка техніка не може замінити творчого розуму, замінити акту творення, до якого кличе нас Бог, який дав нам ці здібності й людську гідність.

IMG_8822Тому, навчаючись на ФБФ, вивчаючи філософські дисципліни, це великий шанс для вас бути співтворцями разом з Богом: співтворцями кращого суспільства, і співтворцями власної долі. Пам’ятайте, що ваше покликання – відкритися на Божу благодать, зрозуміти себе, плекати свої інтелектуальні здібності, плекати духовне життя, в синергії зі своїми колегами та викладачами, які бажають, щоб ви стали успішними, реалізували своє покликання: як семінаристи, так і миряни, і знайшли своє місце в служінні Церкві й суспільству.

Пам’ятайте, що університет зацікавлений у вашому успіху, у вашому зростанні. І саме цей УКУ дає десятки, сотні нагод, щоб ви розвивалися духовно і професійно, вивчали іноземні мови, мали досвід спілкування з колегами з закордону, зі студентами інших факультетів, з цікавими людьми. Плекайте інтердисциплінарність, чуйтеся частиною великої родини й будьте тою сіллю землі, бутьте закваскою, без якої, стаємо непотрібними, якщо її бракує, – завершив декан промову словами з Євангелії.

Під час інавгурації нового навчального року на ФБФ відбулося представлення команди факультету, його кафедр. А також д-н Роман представив особливого гостя, з яким ми маємо довголітню співпрацю. Це проф. Гелен Зордрагер з Амстердама, з якою факультет розробляє спільні проекти щодо студентської та викладацької мобільності в межах програм Erasmus+.

Особливо урочистою частиною дня стало вручення стипендій. Декан факультету наголосив, що всі будівлі, і все, що бачимо навколо в УКУ – це плід довіри до УКУ з боку наших жертводавців, це їх віра в місію цього університету на благо України і на благо Церкви. IMG_8839

Честь вручити іменні стипендії мав о. Тарас Байцар, випускник Львівської Семінарії та УКУ, ліценціат богослов’я Лювенського католицького університету (Бельгія): “Наше завдання як богословів – пізнавати і звіщати Добру Новину. Що більше мені приємно отримати нагоду – оголосити стипендіатів. Це і є добра новина: вас люблять, вам довіряють, вірять у ваш талант,” – підкреслив він.

Для багатьох першокурсників постає питання: богослов’я – це для кого, що я буду з цим робити, що відповім, коли друзі запитуватимуть, що ж ви там вивчатимете. Звичайно, є дуже широка палітра академічних можливостей, міжнародних програм. Однак, це лише одна із траєкторій. Тому привітати першокурсників запросили випускників, які могли б розповісти, що ж дає в житті богослов’я. Так, один з випускників ФБФ, Григорій Пристай, поділився веселими спогадами зі студентського життя, і напутнім словом, щоб теперішні студенти не вагалися максимально використовувати можливості, які дає УКУ.

DSC_1056“Почніть робити те, що потрібно. Потім робіть те, що можливо. І ви раптом виявите, що робите неможливе! ” – ці слова святого Франциска були написані на одному з паперових журавликів, яких від імені студентської родини вручили “першачкам”Дарина Мендела та Марта Хомутенко, привітавши їх з початком навчання на ФБФ.