“Божа Благодать – це дар, без якого неможливо здійснити Закон Божий”, – о. Домінік Сімон на науковому семінарі в УКУ

17 листопада 2016 року в УКУ відбувся відкритий науковий семінар “Закон і Благодать”. До участі запросили богослова, отця-домініканця Домініка Сімона, уродженого в Франції у місті Нансі, а нині вченого Інституту Томи Аквінського у Києві. На семінарі були присутні біблеїсти, патристи, догматисти, іконописці, представники різних ділянок.

DSC_1310.NEF

Отець Домінік вже 30 років в Доміканському ордені і в українсько-російському контексті вже давно. Деякий час служив у Криму, на парафії в Ялті. В Києві уже 10 років. Досить добре володіє російською мовою і трохи українською. “”Закон і благодать”. Що Бог нам хоче сказати через це протиставлення Закону і благодаті? Ми можемо думати, що закон – це фарисеї. Закон – це певна формальність, а благодать – це любов. Насправді це не так. Головним законом залишається закон любові, адже недарма Ісус говорить про дві заповіді любові. Все решта – це тлумачення цього закону, його наслідків.” – говорив отець у своїй лекції.

За словами Домініка Сімона, нам часто здається і багато дослідників про це говорять, зокрема Зіґмунд Фройд, ніби егоїзм – це наша перша природа. Але Тома Аквінський пише, що якби це була правда, тоді виходить, ніби творцем цього егоїзму є сам Господь, тому що він є автором нашої природи. Слова “Закон Божий написаний в серці людини” означають, що насправді глибоко всередині, онтологічно, кожна людина має порив до Бога, а гріх – це те, що неприроднє для людини, те, що не дає первинному пориву до Бога розвиватися.

DSC_1308.NEF

“Якщо би апостол Петро сказав замість “Господи, ніколи тебе не зраджу”, “Дай мені, Господи, благодать не зрадити Тебе”, можливо Петро би не зрадив Ісуса. Благодать – це дар, який нам дозволяє відновити свою первісну природу. Дар, без якого за словами апостола Павла, неможливо здійснити закон.”, – зазначив отець Домінік.