«Акредитація – кредит довір’я Святішого Отця до якості богословської науки в нашому Університеті», – Блаженніший Святослав

8 грудня в Українському католицькому університеті відбулося святкування з нагоди акредитації Римським апостольським престолом Богословського факультету. Відтепер університет має можливість відкривати нові ліценціатські та докторські програми у різних галузях богослов’я, а його дипломи і наукові ступені матимуть міжнародне визнання. УКУ може створювати власні філії у різних куточках України. Це означає, що всі семінарії можуть стати філіями богословського факультету УКУ.

Урочистості розпочалися спільною молитвою на Літургії, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, разом із владиками Постійного синоду УГКЦ, духовенством, викладачами та студентами УКУ в каплиці Львівської духовної семінарії Святого Духа.

«Я вдячний Господу за великий дар, який отримала УГКЦ, – УКУ. Та найбільше вдячний Богові за перлину УКУ – богословський факультет, який отримав найвищу у Вселенській Церкві акредитацію своєї богословської науки. Тепер перед нами усіма ще є великий шлях. Бо ж акредитація – перший та не останній крок у нашій дорозі на шляху до повноти життя у Христі»,- про це сказав Глава і Отець УГКЦ, Великий канцлер УКУ Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Божественної Літургії.

DSC_0728

Великий канцлер УКУ окреслив основні завдання, які тепер постали перед богословським факультетом університету. Насамперед, за його словами, потрібно сприяти тому, щоб можливості та здатності цього факультету могли послужити усім. Інше завдання – «живе автентичне богослов’я», щоб зробити кожну людину ближчою до Бога. «Перед УКУ і живим богослов’ям Церкви стоїть велике завдання – євангелізація переображення культури нашого часу, відкривання її до прослави Бога», – пояснив він.

Опісля святкова академія продовжилася в атріумі Богословського факультету, де почесні гості привітали викладачів і студентів УКУ.

«Які відчуття наповнюють нас, тут присутніх? Радість, любов, взаємоповага. Якщо ми зайдемо зараз в Інтернет і подивимося, що робиться в Україні, у світі, побачимо велику суєту, багато проблем. Яке воно все дрібне і мале. Сьогодні багато говорять, а якою буде наша країна, а коли вона буде успішна. А вона тут робиться, в цьому католицькому університеті. Тому що ви є тим камертоном, який дає чистий звук для мого рідного міста Лева, для моєї рідної країни.

Власне, дякуючи вам, дякуючи Митрополиту Шептицькому і Патріарху Йосипу Сліпому, дякуючи Блаженнішому Святославу, владиці Борису Гудзяку, всім владикам, отцям, Україна не просто має шанс, вона буде успішною. Тому що така Божа ласка. Ми малі і дрібні, ми не до кінця розуміємо, чому такі випробування лягають на наші плечі. Не можу говорити багато, бо я сюди завжди приходжу вчитися. Коли такі мужі виступають, треба мовчати і слухати». – міський голова Львова Андрій Садовий.

Сьогодні багато говорять про ті етапи, які пройшла наша Церква і наш університет до цього свята, до вселенського визнання, до ватиканської акредитації нашого богословського факультету. Безпосередньо цій події передував паломницький візит усього нашого єпископату до Апостольської столиці в лютому місяці цього року. Ми вперше цілим Синодом прийшли до Конгрегації католицької освіти. І всі, як і один, сказали: «Цей університет є наш, він нам потрібний. Ми хочемо, щоби Апостольська столиця визнала, зокрема, гідність і глибину, вірність і чистоту богословської освіти у цьому університеті. Без такого загальноцерковного свідоцтва християнської ідентичності цього університету на акредитацію, можливо, треба було б чекати ще не один рік. Тому я сьогодні разом з вами хочу подякувати усім владикам нашої Церкви, усьому Синодові єпископів УГКЦ за батьківську підтримку цієї богословської школи. Це ще далеко не кінець. Ця акредитація – це кредит довір’я самого Святішого Отця до явності богословської науки у нашому університеті. Але до цієї довіри треба весь час доростати. Я всіх вас вітаю з тим днем, зі святом. Сьогодні разом з вами тішиться уся наша Церква в Україні і на поселеннях. Нехай двері милосердя для вас завжди будуть відкриті. Нехай Мати Божа, Господь Бог благословить всі ваші добрі починання». Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

На святкування акредитації Богословського факультету УКУ очільники благодійного фонду «Повір у себе» Віктор та Ірина Іванчики подарували університету факсимільну копію Пересопницького Євангелія, яку видав і виготовив у 2008 році видавничий дім «Адеф-Україна».

IMG_5205

Книга вагою 9,2 кг надрукована на шведському папері німецькими друкарськими машинками. Додатком до книги стало виготовлене спеціальне видання – «Пересопницьке Євангеліє. Витоки і сьогодення», що містить транслітерацію та переклад тексту Пересопницького Євангелія на сучасну українську мову.

«Це дві важливі книги – одна факсимільна копія оригіналу, виданого у XVI ст, а друга – книга-ключ до розуміння, яка покликана об’єднати схід і захід, північ і південь України. Перша призначена більше для науковців, а друга – для широкого кола читачів», – зазначив директор видавничого дому «Адеф-Україна»,-  наголосив Ігор Шпак.

Під час дарування Пересопницького Євангелія жертводавці Віктор та Ірина Іванчик подякували викладачам та очільникам УКУ за вклад у розвиток українського суспільства і повідомили, що наступного року готові профінансувати 20 студентських стипендій, а також 5 грантів для викладачів по 100 тис грн.

«Ми бачимо, що в УКУ дійсно куються справжні кадри, духовні і моральні лідери українського народу. Дуже раді, що можемо допомагати вам. УКУ надає українцям якісну духовну освіту, глибокі професійні знання і навчає моральним цінностям», – зазначив Віктор Іванчик.

Отець та Глава УГКЦ Блаженніший Святослав подякував українським меценатам за підтримку програми «Соборна Україна і Київська традиція». Грамоти від Глави УГКЦ отримали: Мирослав Сеник, проректор з адміністрації та розвитку УКУ, Богдан Буца, Микола Кміть перший віце-президент професійної футбольної ліги України, Іван Торський, генеральний директор холдингу «ТКС», Зіновій Козицький, голова спостережної ради «Борова компанія горизонти», Олег Шуптар, Мирон Кіндій, бенефеціар компанії «ТВД». Вручення грамот відбулося в межах урочистостей із нагоди акредитації Римським Апостольським престолом богословського факультету УКУ.

«У 2015 році Гуманітарний і Філософсько-богословський факультети УКУ розробили та започаткували спільний проект «Соборна Україна і Київська традиція». Головне завдання проекту полягає у створенні в Українському католицькому університеті постійно діючого форуму для артикуляції Церкві й українському суспільству результатів академічних досліджень джерел передання київського християнства», – зазначив декан філософсько-богословського факультет о.д-н Роман Завійський.

IMG_5062

Під час урочистостей з нагоди свята, Отець і Глава УГКЦ також освятив пам’ятну таблицю, яку інсталюють у будівлі філософсько-богословського факультету на пам’ять про цю подію.

IMG_5281