Філософсько-Богословський Факультет має новий дворічний ERASMUS + контракт з університетом Protestantse Theologische Universiteit (PThU) в Амстердамі

З нагоди підписання контракту декан Філососфсько-Богословського Факультету диякон Роман Завійський висловив особливу подяку ректорці Матільді Янсен, Альберту Нійбоеру та Гелен Зорґдраґер за довголітню співпрацю в  організації обміну викладачами, адміністраторами, студентами та аспірантами.

Варто зазначити, що і в  цей час 8 працівників Факультету на чолі з Кларою Кобилюх перебувають на тижневому стажуванні в Амстердамі.

Пропонуємо до Вашої уваги короткі відгуки Юлії Вінтонів, Костянтина Четвіркова та Валерії Ракитянсської про досвід перебування на стажуванні в Амстердамі.

“У рамках програми обміну Erasmus+ між нашим факультетом та протестантським університетом Амстердаму – Protestant Theological University (PTU), мені випала нагода побувати на стажуванні в Нідерландах. Цей університет є частиною Вільного університету Амстердаму – одного з двох найбільших університетів. Метою програми стажування була можливість вдосконалити своє наукове письмо. У мене був один курс англійської, вільний для PhD студентів, а решта часу була присвячена просто праці в бібліотеці з книжками над методологією разом із професоркою, яка мене супроводжувала – пані Гелен Зордрагер.

Сама Богословська школа дуже вразила інтелектуально – вона насправді дуже сильна. У мене була прекрасна нагода долучитися до різних екуменічних асоціацій та лекцій. Цікаво, що в цьому університеті поєднується велике різноманіття віросповідань – я була єдиною зі Східної гілки християнства. Усі інші здебільшого належать до протестантизму та римо-католицизму. Але фантастичною є сама міжкультурність, яка навіть у самому богослов’ї творить неймовірний простір, адже ти не чуєшся зайвим. Наприклад, у нас були зустрічі з PhD студентами в часі, коли тільки піднімалося питання з Томосом і російською Церквою. Упродовж цілої зустрічі ми говорити про нашу греко-католицьку церкву: наскільки важливим є Томос, як його проголошення буде відгукуватися на цілому світі, чому це важливо для Всесвітньої ради Церков. Вони дуже відкриті до розуміння нашої традиції: від Євхаристії до літургійного співу. І це, знаєш, такий гарний простір для самовираження, бо ти не маєш страху, що тебе не будуть приймати, а просто розповідаєш про свою країну та її проблеми”.

ЮЛІЯ ВІНТОНІВ

 

“Програма триває один триместр, учасник програми повинен відвідувати три обов’язкових курси у Protestantse Theologische Universiteit, афілійований у Vrije Universiteit Amsterdam. Серед предметів – міжконфесійне контекстуальне читання Біблії, написання пошукової роботи та її подальший захист під проводом місцевого професора. В межах обраної теми студент має можливість бути залученим до співпраці у різних спільнотах вірних по всій території Нідерландів”.

КОСТЯНТИН ЧЕТВЕРІКОВ

 

“Це був неймовірно крутий і безцінний досвід: за 5 місяців мені здалось, що я подорослішала так, як за пару років, стала мудріше і спокійніше ставитись до викликів, відкрилась і перестала боятись заводити нові знайомства, представляти себе, відстоювати свої бажання і свої права.
Я хочу подякувати рідному ФБФ за віру у мене і допомогу! А усім наступним кандидатам на семестрове навчання я хочу побажати не боятись і використовувати усі можливості, що дає нам Господь, з довірою і покорою йти за Його планом”.

ВАЛЕРІЯ РАКИТЯНСЬКА